Stina e verës sjell 264 jahte turistike në portin e Durrësit

23/08/2019 - 14:20

Që nga fillimi i muajit gusht në kalatën nr 4 të portit të Durrësit janë ankoruar 70 jahte dhe motoskafe turistikë, bëhet e ditur nga Qendra e Informacionit në APD.

Vizitat e jahteve në Durrës janë shtuar ndjeshëm gjatë stinës së verës dhe sipas të dhënave statistikore që nga fillimi i muajit qershor në portin më të madh të vendit janë akostuar 264 jahte dhe motoskafe gjithsej. 

Numri i motoskafeve dhe jahteve me personel nga vende të ndryshme të botës, që kanë preferuar të vizitojnë Shqipërinë nëpërmjet Durrësit është rritur ndjeshëm gjatë tre muajve të fundit, kur APD morri masa që e gjithë kalata 4 të vihej në dispozicion të anijeve turistike.

Ndërkaq, mësohet se që nga fillimi i vitit numri i jahteve të ankoruara në Durrës ka arritur në 318

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kjo është dhoma ku 30-vjeçarja Anisa Josifi ka qëndruar për 15 muaj e vdekur.

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo shprehet se koronavirusi është sëmundja më e tmerrshme që është përballur gjatë punës së saj.

Nuk kishte asnjë dyshim se materiali gjysëm historik dhe gjysëm gazetaresk i hulumtuesit Auron Tare, do të merrte formën e skandalit pors

Mjeku urolog, Artan Koni, ka reaguar ashpër për situatën e rënduar nga koronavirusi në vend, ku prej javësh kemi rritje të ndjeshme të nu

Ish-deputetja e Durrësit, Esmeralda Shkjau, i ka dedikuar një postim prekës në rrjete sociale mjekut Hysni Shkjau, i cili humbi sot betej

Kryetari i Bashkisë së Shijakut, Elton Arbana, ka zhvilluar sot një mbledhje me task-forcën antiCOVID dhe Shtabin e Emergjencave.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se janë dyfishuar grupet e inspektimit në zonat bregdeta

Pavarësisht muajve të vështirë të pandemisë, puna në spitalin e Durrësit nuk është ndalur për asnjë moment.

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, jep një tjetër mesazh të fortë për koronavirusin, teksa shkruan në Facebook se ky virus nuk ë

Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe Qendrës për Bashkëpunim Ndërfetar ka reaguar lidhur me tragjedinë në Kombinat që çoi në ve