Tjetër ndryshim në portin e Durrësit, emërohet një drejtoreshë e re

09/09/2019 - 12:55

Vijojnë ndryshimet në Autoritetin Portual Durrës. Në krye të Burimeve Njerëzore dhe Promocionit është emëruar Marsida Demiri (Tabaku), post ky i mbajtur më herët nga Kestrin Mataj.

Siç njofton zyra për shtyp, Demiri vjen në këtë pozicion pas një eksperience mbi 10-vjeçare në Administratën Shtetërore, ndërsa prej më shumë se 1 viti ka mbajtur pozicionin e Përgjegjëses së Sektorit të Burimeve Njerëzore dhe Zhvillimit të Karrierës pranë APD-së.

E diplomuar për Juridik, e martuar dhe nënë e një vajze, Demiri do të drejtojë një prej 7 drejtorive në varësi të Drejtorisë së Përgjithshme Ekzekutive të Autoritetit Portual Durrës

"Këto ndryshime në strukturën drejtuese dhe ato të varësisë vijnë në vazhdën e riorganizmit dhe rritjes së efiçencës së menaxhimit të Autoritetit Portual Durrës", thuhet në njoftim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Menjëherë pas fjalës së kandidates Arta Marku, për Kryeprokuror/e, seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë vazhdoi me Fatjon

Policia e Shtetit ka publikuar masat e rrepta të marra për zhvillimin sa më normal të ndeshjes Shqipëria-Andorra e cila zhvillohet më 14

Duke raportuar në dëgjesën publike të Këshillit të Lartë të Prokurorisë në garën për Prokuror të Përgjithshëm, Kryeprokurorja e përkohshm

Situata e paqëndrueshme meteorologjike, e cila vazhdon të jetë prezente në Gjirin e Durrësit, ka ndikuar edhe në veprimtarinë e Portit të

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar pas denoncimeve në rrjetet sociale se produkti “Kek Lupo me arrё kokosi”, kishte prani lëndësh

Një anëtare e komunitetit trasgjinor në Shqipëri, Anxhela H., është përndjekur dhe dhunuar nga disa persona të paidentifikuar.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu, por në një intensitet më

Ditën e sotme moti i keq ka përfshirë gjithë vendin, duke shkaktuar probleme në disa akse rrugore, ndërsa ka shkaktuar probleme dhe në sh

Ambasada e SHBA-së në Shqipëri ka deklaruar se Amerika do të vazhdojë të punojë me partnerët shqiptarë për të ndihmuar ngritjen e një sis