Tjetër ndryshim në portin e Durrësit, emërohet një drejtoreshë e re

09/09/2019 - 12:55

Vijojnë ndryshimet në Autoritetin Portual Durrës. Në krye të Burimeve Njerëzore dhe Promocionit është emëruar Marsida Demiri (Tabaku), post ky i mbajtur më herët nga Kestrin Mataj.

Siç njofton zyra për shtyp, Demiri vjen në këtë pozicion pas një eksperience mbi 10-vjeçare në Administratën Shtetërore, ndërsa prej më shumë se 1 viti ka mbajtur pozicionin e Përgjegjëses së Sektorit të Burimeve Njerëzore dhe Zhvillimit të Karrierës pranë APD-së.

E diplomuar për Juridik, e martuar dhe nënë e një vajze, Demiri do të drejtojë një prej 7 drejtorive në varësi të Drejtorisë së Përgjithshme Ekzekutive të Autoritetit Portual Durrës

"Këto ndryshime në strukturën drejtuese dhe ato të varësisë vijnë në vazhdën e riorganizmit dhe rritjes së efiçencës së menaxhimit të Autoritetit Portual Durrës", thuhet në njoftim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kontroll i rreptë në dogana, pika prodhimi dhe shitje nëpërmjet gjurmueshmërisë së kripës deri në mbërritjen te konsumatori. 

Bashkia e Durrësit njofton të gjithë kandidatët e interesuar për rinovimin e licencës për transportin e udhëtarëve me linjat e rregullta

Zv.ministri i Brendshëm, Julian Hodaj ka dalë në një deklaratë për media për ecurinë e Vettingut në Polici.

Gafat e drejtësisë shqiptare nuk kanë të sosur, madje shpeshherë këto gafa kanë sjellë lirimin e killerave të njohur nga burgu, të cilët

Policia Kufitare godet një rast të tentativës për trafikim të drogave të forta në Durrës, sekuestrohen 11 kg heroinë, arrestohet në flagr

Pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga mot i kthjellët në të gjithë Shqipërinë përjashtuar zonat malore, të cilat gjatë pasdites d

Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të hapur në Shtetet e Bashkuara dhe mjaft vende të botë

Aeroporti i Vlorës mund të merret me koncension për 35 vite nga ndërmarrja e Aeroportit të Pulias në Itali.

Që nga fillimi i këtij viti, numri i jahteve që kanë vizituar Durrësin ka arritur në 378, thuajse i njejti numër me atë të jahteve që mbë