Vizitorët e veçantë njihen me portin e Durrësit

19/10/2019 - 15:33

Fëmijet e Qendrës së Shërbimeve Komunitare me aftësi ndryshe të shoqëruar nga prindërit e tyre vizituan një ditë më parë mjediset e Portit më të madh të vendit.

Vizitorët e veçantë të cilët u mirëpritën nga specialistët e sektorit të promocionit u njohën fillimisht me punën Terminalin Perëndimor, qendrën e mjeteve zjarrfikëse si dhe me Terminalin e Trageteve.

Tragetet dhe anijet e bregëzuara tërhoqën vemëndjen e fëmijëve, të cilët dëgjuan me kureshtje shpjegimet specialistëve portualë.  Kohët e fundit Porti i Durrësit është vizituar nga disa grupe nxënësish, studentësh vendas dhe të huaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është konfirmuar në detyrë prokurori i Apelit në Vlorë, Kleanth Zeka. Vendimi u mor sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Autoriteti Portual Durrës ka njoftuar shpalljen e një vendi vakant për Drejtor, në Drejtorinë e Forcës së Sigurisë Portuale Durrës.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri.

Gjatë emisionit "Opinion" këtë të enjte analisti Lorenc Vangjeli, në debat e sipër deklaroi se 5 kryetarë bashkie të dalë nga votimet e 3

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj.

OSHEE Durrës bën të ditur se ka bërë investime në zonën e Plazhit (lagja nr.13), rrugën “Pavarësia” dhe në zonën e Shkozetit (lagja nr.14

Të gjithë personat që do të duan të errësojnë xhamat e automjeteve duhet ta bëjnë këtë sipas kuadrit të ri ligjor të miratuar përndryshe

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt ka prezantuar në Vienë ditën e sotme raportin vjetor të punës së OSBE-së në Shqipëri për

Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi të mërkurën emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadores së Shteteve të