Vjen me jaht në Durrës Princi miliarder arab, do takohet me Ramën (FOTO, VIDEO)

Postuar: 25/08/2017 - 14:44

Ka mbërritur në portin e Durrësit me një jaht super luksoz, një ndër miliarderët botërorë, Lartësia e tij mbretërore Princ Alwaleed bin Talal bin Abdulaim Al-Saud.

Pjesëmarrës në grupin e mikpritësve, ambasadori i vendit tonë në Arabinë Saudite, Sami Shiba tha për APD-në, se anëtari i familjes mbretërore të Arabisë Saudite do të zhvillojë një takim me kryministrin e Shqipërisë Edi Rama.

Princ Alwaleed ka ardhur në portin e Durrësit me jahtin e tij “Kingdom”, i shoqëruar nga jahti tjetër “Moonlight II” për stafin e tij. Jahtet kanë lundruar nga ishulli i Korfuzit (Greqi) drejt Durrësit dhe u ankoruan rreth orës 11.30 në kalatën 4. Jahti “Kingdom” me gjatësi 74 metra ka flamurin e Arabisë Saudite dhe është regjistruar në portin e Jeddahut.

Princi Alwaleed është një ndër investitorët kryesorë në Arabinë Saudite dhe në Rajonin e Lindjes së Mesme, me një pasuri që shkon në rreth 18 miliardë dollarë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Gjatë fundjavës, moti do të jetë i alternuar mes kthjellimeve dhe vranësirave, ndërkohë që nuk do të mungojnë edhe reshjet e shiut mbr

   Europol ka koordinuar Ditët e Përbashkëta të Veprimit në lidhje me trafikun e armëve në Vendet e Ballkanit Perëndimor.

   Ashtu siç ishte paralajamëruar, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka dorëzuar në Prokurori një kallëzim penal në lidhje me dekonspiri

   Këtë të premte “Forca e Ligjit” ka shkuar në Sarandë dhe ka goditur “Eskobarin e Ballkanit” duke vënë nën sekuestro pronat e Klement B

   Është larguar nga drejtimi i Hipotekave regjistruesja Blerina Doracaj, ndërsa në vend të saj është emëruar sot Elion Semanaj.

   Partia Demokratike dyshohet se ka lidhur kontrata me një kompani amerikane lobimi dhe ka fshehur burimin e financimit.

   Në të gjithë qytetin e Durrësit është zhvilluar një aksion pastrimi në kuadër të aksionit kombëtar “Ta pastrojmë Shqipërinë” që është

Gjatë ditëve të fundit në fokusin e mediave shqiptare është pasuria e atyre që na përfaqësojnë në Kuvend.

Në kuadër të veprimtarisë "Java e Fëmijëve Jetimë" që zhvillohet nën kujdesin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, në bashkëpunim me I

Forcat e Policisë kanë zbarkuar sot në kompleksin e njohur "Santa Quaranta" në pronësi të Klement Balilit, i akuzuar për trafik ndërkombë