Rritet numri i viktimave në Greqi, 1061 persona të infektuar me COVID-19

28/03/2020 - 20:29

Numri i personave që kanë humbur jetën në Greqi si pasojë e koronavirusit ka shkuart në 32. Sikurse bëjnë të ditur mediat greke numri i personave të infektuar ka shkuar në 1061, ku 95 raste janë evidentuar vetëm sot.

Ndërkohë që numri i viktimave dhe infektuarve rritet Greqia, po aplikon masa shtrënguese. Mëngjesin e ditës së sotme qytetarët grekë nxituan të mbanin radhën në supermarkete, për tu furnizuar me ushqimet e nevojshme.

Fakti që shumë po punojnë çdo ditë, për të qëndruar mbyllur nesër ka shkaktuar radhë të mëdha jashtë dyqaneve.

Qytetarët prisnin me durim të pajisur me maska ​​dhe doreza derisa të vinte dikush që ti thërriste për të hyrë në supermarkete, në mënyrë që të mos tejkalonte numrin e klientëve të parashikuar nga udhëzimet përkatëse për mbrojtjen tonë kundër koronavirusit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas 8 javësh në terapi intensive, Indriti ia ka dalë të shërohet nga COVID-19.

Ky është i riu i arrestuar nga policia e Durrësit pas vrasjes së një 39-vjeçari mbrëmjen e së premtes dhe plagosjes së djalit të tij, 19

Arbër Kote, autori i vrasjes së Idajet Dullës është penduar për krimin e rëndë që ka kryer.

Ndërsa ëndrra amerikane për aplikantët e 2020-s skadon më 30 shtator, programi i radhës nis mesditën e 2 tetorit për 55 mijë persona që d

Policia vazhdon kontrollet me radar në akset kryesore të vendit.

Një aksident me vdekje është regjistruar pak minuta më parë në Durrës, ku një automjet ka përplasur një burrë që po lëvizte me biçikletë.

Vendi ynë do të mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike duke sjellë dominim të kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në ultësirën per

Pas gafës që SPAK bëri në muajin korrik, duke firmosur një urdhërarrest për një person që kishte ndërruar jetë, dje edhe OFL-ja ka bërë t

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e COvid-19 në vendin tonë.

Gjykata e Lartë ka pranuar rekursin e SPAK për çështjen e gjyqtarit të KPA-së, Luan Daci.