U gjet e groposur në SHBA, lamtumira e dhimbshme në Shkup për aktoren shqiptare (VIDEO)

Postuar: 10/04/2018 - 14:20

Lot, dhimbje dhe mesazhe prekëse, gjatë ceremonisë së lamutumirës së aktores shqiptare, Adea Shabani, e gjetur e vdekur dhe e groposur në SHBA.

Ajo u varros sipas ritualeve fetare në varrazat e Butelit, të Shkupit. Për ta shoqëruar në stacionin e fundit, kishin ardhur familjarë dhe miq të shumtë, me të cilët ajo ndau momente të gëzuara të jetës.

“Në disa nga bisedat tona në Skype, ajo ka qenë e shoqëruar me lodra nga Disney dhe me një buzëqeshje të pafajshme, nuk pranonte kritika që tani është e rritur. Me të njëjtën buzëqeshje që mbante kur hante ushqimin e saj te preferuar, këtë buzëqeshje kishte edhe për përcjelljen e ëndërrave të saj dhe kur shihte se si po realizohen ëndrrat e te tjerëve”, tha Zoja Suroi.

Shoqja tjetër e cila vinte nga Shtetet e Bashkuara, Elizabeth kujtoi momentet gazmore me Adean.

“Sa të qeshura ishim dhe sa të lumtura. Gjitha ato kohëra perfekte me ty. Faleminderit për këto kujtime e dashura ime. Faleminderit që më deshe pa kushte. Në të mirë, në të keq, në varfëri dhe në pasuri. Në momnte qesharake dhe të hidhura. Faleminderit që më deshe pa paragjykime. Besoj që din që edhe unë të dua ty”, tha Elizabeth Che.

Ngushëllime shprehën edhe miqtë e tjerë, të cilët nga pamundësia për të ardhur në mbledhje përkujtimore, kishin përgatitur një video-material.

Adea për herë të fundit, është parë e gjallë më 23 shkurt të këtij viti, në afërsi të shtëpisë së saj, në Hollivud. Pas zhdukjes së saj, prindërit angazhuan detektiv privat për kërkimin e të bijës. Ata ofruan 25 mijë dollarë edhe për informacionin më të vogël që kishte të bëjë me të ndjerën, mirëpo kjo rezultoi pa sukses.

Nga ajo që thuhet deri tani nëpër mediat amerikane, vdekja e 25-vjeçares lidhet me emrin e të dashurit të saj 33-vjeçar, Kris Spoc. Ky person për të mos i rënë në dorë policisë, kreu vetëvrasje. / 21Media   

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ministri i Drejtësisë në Belgjikë, Koen Geens, ka reaguar pas një deklarate të numrit dy të Ministrisë së Brendshme, Besfort Llamari,

   Kreu i Hipotekës së Shkodrës, Zamir Leka, ka marrë shuma të konsiderueshme parash për të kryer shërbimet ndaj qytetarëve.

   Ditën e sotme u vu në pranga kreu i Hipotekës në Shkodër, Zamir Leka, pas një urdhri të Prokurorisë, i cili dyshohet për korrupsion.

 Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatmir Hoxha. Vendimi u mor sot nga Kolegji i Pavarur i Apelimit.

Policia e Durrësit ka ndaluar dy inspektorët e AKU-së, të cilët u filmuan duke marrë ryshfet në një lokal në Durrës.

Pezullimi i dy inspektorëve të AKU-së në Durrës të cilët u filmuan nga një emision investigativ duke marrë ryshfet, u ka shtënë të dridhu

Ambasadori i ri i Bashkimit Europian, Luigi Sorca ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj. 

Sot pritet të jepet pretenca për Emilajno Shullazin dhe grupin e tij.

MeteoAlb parashikon se kthjellimet mbeten dominante gjatë gjithë ditës në të gjithë Shqipërinë, përjashtuar ekstremin jugor ku mëngjesi p

   Numri i shtetasve të huaj qe vizituan Shqipërinë ka pësuar një rritje të fortë dyshifrore gjatë muajit gusht, çka premton për një shti