Nis kampionati Ndërkombëtar i Notit në pishinën e Durrësit (VIDEO)

08/06/2019 - 10:06

Tashmë është bërë i përvitshëm organizimi i Kupës Mbarëkombëtare në Not, e cila për tre ditë me radhë do të zhvillohet në pishinën "Taq Dafa" të Durrësit. Madje me "Teuta Kup 2019", Federata Shqiptare e Notit nis aktivitetet në pishina të hapura, quajtur ndryshe sezonit veror.

Mes entuziasmit dhe masivitetit është hapur dita e parë e këtij aktiviteti, ndërsa në të ka pjesëmarrës jo vetëm nga Shqipëria, por dhe Kosova, Mali i Zi, Maqedonia, Italia dhe Gjermania. Presidenti i Federatës Shqiptare të Notit, Agim Çiraku, theksoi rëndësinë e këtij aktiviteti, ndërsa përllogaritjet do të bëhen me pikët FINA.

Mes të tjerave, presidenti i notit shqiptar, Çiraku zbuloi se të gjithë sportistët elitarë të ekipit kombëtar do të marrin pjesë në këtë aktivitet duke qenë se noti shqiptar gjendet përpara veprimtarive ndërkombëtare.

Nga Kosova, për mikrofonin e "DurrësLajm", ka ardhur presidenti i Federatës së Notit, Imer Rama i cili pret prej sportistëve të tij një përfaqësim dinjitoz.

Seriozisht është përgatitur dhe Teuta dhe trajneri i durrsakëve, Jurgen Fici e ka vënë theksin te rivaliteti i madh në këtë aktivitet, që përfundon të dielën.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria po eksporton drejt Evropës dhe botës, jo vetëm mjekët, inxhinierët, ekonomistët e saj më të mirë por edhe profesionistët e thje

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Pirro Vengu, zhvilloi ditën e sotme një takim me Ambasadorin gjerman në v

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa diskutonte në Komisionin e Sigurisë për Buxhetin 2019, është shprehur se me buxhetin e parashik

Rrugorët e kryeqytetit ndjekin për rreth 1 orë dhe prangosin një 18-vjecar, për mosbindje dhe mbajtje pa të drejtë të uniformës.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të lërë në burg 6 personat e arrestuar të akuzuar për grabitjen e rreth 6 milionë eurove në aeropo

Franca renditet si vendi me kombësinë më të mirë për vitin e tetë radhazi, ndërkohë që Britania e Madhe mund të shohë të bjerë në vendin

Në Gjykatën e Apelit Vlorë u mbajt sot seanca e radhës për për ish-oficerin e policisë, Dritan Zagani, i cili akuzohet për shpërdorim det

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka raportuar sot në Komisionin parlamentar të Sigurisë duke bërë bilancin e 10 m

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar mbi përplasjet e institucioneve në lidhje me Gjykatën Kushtetuese.