10 mësues pozitivë me Covid-19, mbyllet shkolla 9-vjeçare

20/11/2020 - 22:49

Ditën e sotme, njësia Vendore e Shëndetit Publik në Sarandë, pas rasteve të shumta të regjistruara me Covid-19, urdhëroi mbylljen e shkollës 9-vjeçare “9 Tetori” në qytet.

Në këtë shkollë rezultojnë të infektuar nga virusi Covid 19, 10 mësuese, 5 sanitare dhe 1 roje.

Shkolla “9 Tetori” sipas burimeve, do të qëndrojë e mbyllur deri në një urdhër të dytë.

Në Sarandë nga shtimi i rasteve me covid-19 janë mbyllur edhe institucione të tjera si: Gjykata e Rrethit Gjyqësor, Prokuroria, Sigurimet Shoqërore dhe disa institucione të tjera.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi mblidhet ditën e enjte për të shqyrtuar 3 kandidatët e tjerë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin se sapo ka kaluar Covid-19.

Presidenti Ilir Meta ka humbur një person të shtrenjtë për të, mikun e tij Arjan Kuçin.

Deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Xhafaj është infektuar dhe pas tre javëve izolim ka shpallur fitoren nga Covid-19.

Gjykata e posaçme ka ndryshuar masën e sigurisë nga arrest shtëpie në detyrim paraqitje për gjyqtaren Mimoza Margjeka të arrestuar për ko

Ndëshkohen me masë administrative 512 qytetarë që u konstatuan pa maskat mbrojtëse gjatë 24 orëve të fundit.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Pavarësisht situatës së vështirë dhe të ngarkuar që po kalon Durrësi për shkak të procesit të rindërtimit dhe nga ana tjetër e pandemisë