100 metra larg bashkisë së Durrësit, plehrat derdhen sheshit. Mungojnë kazanët! (VIDEO)

02/08/2019 - 20:52

Prej rreth një muaji, në mes të Durrësit, vetëm 100 metra larg bashkisë, mbeturinat urbane derdhen sheshit.

Bëhet fjalë për zonën tek ish-serat, në lagjen nr.3, ku kazanët e mbeturinave u “zhdukën” javë më parë dhe sot e kësaj dite, banorët e kësaj zone vazhdojnë t’i hedhin plehrat në po të njëjtin vend, por në mungesë të kazanëve ato qëndrojnë për orë e orë të tëra në rrugë.

Mbeturinat vazhdojnë të tërhiqen çdo ditë nga punëtorët e Ndërrmarrjes së Pastrim Gjelbërimit, por askush nuk di të thotë se ku kanë përfunduar kazanët dhe pse u hoqën nga aty.

Në vendin e grumbullimit të mbeturinave nuk është vënë ndonjë njoftim që banorët të mos i hedhin më mbeturinat urbane në po të njëjtin vend ku i kanë hedhur për vite me rradhë.

Imazhi që ofrojnë çdo ditë këto mbeturina që dekompozohen në qiell të hapur dhe nën temperaturat përvëluese të kësaj vere, nuk është aspak ajo që duhet të ofrojë qyteti bregdetar këtë sezon turistik. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit (IKMT) do të zhvillojë ditën e sotme një tjetër aksion tek Unaza e Re, për shembjen e të

Eurodeputetja Doris Pack ka folur në lidhje me faktin se Arta Vorpsi u betua para noterit e jo para presidentit të Republikës.

Gazetari i njohur Marin Mema ka qenë i pranishëm mbrëmjen e sotme në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Universitetit Bujqësor të T

Ka nisur me rreth 10 minuta vonesë emisioni “Open” i gazetares Eni Vasili në Top Channel mbrëmjen e së enjtes.

Pas Elsa Toskës, e cila u betua e para tek Presidenti Ilir Meta, vijuan betimin Fiona Papajorgji dhe më pas Marsida Xhaferllari.  Kjo e f

Elsa Toska bëhet anëtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese, pas Besnik Muçit që bën betimin para Presidentit.

Socialistët e kundërshtojnë kandidaturën e Marsida Xhaferllarit për gjyqtare kushtetuese, jo duke i bërë vërejtje profesionale, por ngaqë

Bashkimi Evropian u bëri thirrje të gjitha institucioneve shqiptare të përfshira që konflikti i interpretimit mbi përbërjen e Gjykatës Ku

Prej disa ditësh, Kreshnik Ternova është emëruar në postin e Drejtorit të Shërbimeve të Transportit Rrugor Durrës, post që deri në fillim

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh” kampionen e atletikës, Luiza Gega.