11 kuksianët kërkojnë sot lirinë në Apelin e Shkodrës

Postuar: 20/04/2018 - 08:36

Në Gjykatën e Apelit të Shkodrës do të zhvillohet seanca për vlerësimin e masës së sigurisë të 11 kuksianëve të ndaluar pas protestës në Rrugën e Kombit.

 Avokatët e tyre, që apeluan vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë, kërkojnë lirimin e 11 protestuesve. 

Prokuroria i qëndron asaj mase sigurie që u vendos në Gjykatën e Shkallës së Parë arrest me burg.

Forcat të shumta policie dhe masa të shtuara pritet që të jenë gjatë së premtes në Gjykatën e Apelit në Shkodër.

Seanca do të ndiqet nga deputetë të opozitës por edhe banorë të Kukësit, që do të jenë të pranishëm sot në Shkodër në mbështetje të të arrestuarve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Tiranë u arrestuan dy shtetas amerikanë, të cilët ndodheshin në Shqipëri për të prodhuar droga të forta sintetike.

Dy shtetas amerikanë janë arrestuar në një operacion ndërkombëtar të autoriteteve shqiptare në bashkëpunim me DEA-n amerikane.

Pas largimit të Sokol Stojanit nga detyra e drejtorit të Inspektimit në Prokurorinë e Përgjithshme, mësohet se vendin e tij e ka zënë Adn

Djali i ish-deputetit socialist, Durim Hushi, që u nda nga jeta gjashtë ditë më parë, në moshën 65-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë n

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane që zhvillohet në qendrë

Rrëzimi i disa pemëve gjatë natës së djeshme ka bllokuar aksin  “Ura e Leklit” në Përmet.

Moti i përkeqësuar dhe era e fortë kanë pezulluar lundrimin detar prej dy ditësh në Vlorë.

Autoritetet greke kanë sekuestruar më shumë se 4,5 tonë domate me prejardhje nga Italia dhe Shqipëria.

Gazeta suedeze “Expressen.se” i konsideron ishujt e Ksamilit, ndër 15 ishujt më të mrekullueshëm në botë.

Shpallja e emergjencës mjedisore në territorin e bashkisë së Durrësit, ku hidhen mbetjet urbane të pandara e të patrajtuara, përfshirë mb