11 vjet nga tragjedia e Gërdecit...

15/03/2019 - 12:49

Edhe pse kanë kaluar 11 vjet nga tragjedia e Gërdecit, familjarët e viktimave ende vazhdojnë të kërkojnë drejtësi.

Plagët e familjarëve janë të hapura, teksa ata kanë bërë homazhe në memorialin me 26 emrat e kësaj tragjedie.

Në këtë përkujtimore veç familjarëve ishin edhe gazetarët, ndërsa nuk është parë asnjë përfaqësues politik.

Ishte 15 marsi i viti 2008, kur shpërtheu fabrika e demontimit të armëve në Gërdec, që shkaktoi 26 të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vetëm dy ditë na ndajnë nga protesta e radhës e opozitës kundër qeverisë “Rama”.

Kreu i Komisionit Qendror të zgjedhjeve, Klement Zguri ka zhvilluar ditën e sotme një  takim me delegacionin e Misionit të OSBE/ODIHR në

Pas plot 1200 kilometrash vrap, atleti bullgar Krasse Georgiev mbërriti rreth orës 16.00 në qytetin e Durrësit.

Të enjten, më 23 maj 2019, ora 13:13, në portin e Durrësit u bregëzua superjahti “Stella Maris”.

Në një deklaratë të përbashkët, dy deputetët, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit parlamentar CDU/CSU në parlamentin gjerman

Kuvendi ka miratuar sot projektligjin për trajtimin financiar të naftëtarëve dhe minatorëve.

Tensione në procesin gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij.

Zbulohen mënyrat e nxjerrjes nga aeroporti të sendeve të vjedhura.

Nga konferenca kombëtare "Forcimi i Dialogut mbi Financat e Qeverisjes Vendore", kryebashkiaku i Tiranës, Erion veliaj tha se dita e zgje

Gjykata e Shkallës së parë Durrës ka vendosur që të ekstradojë Hajri Seferin që cilësohet si kreu i bandës së Shijakut.