3 drejtori të bashkisë Durrës propozojnë përgjysmim të tarifës së Shërbimit Funeral në njësitë administrative

28/09/2020 - 18:00

Tarifa më të ulta për shërbimin funeral në Njësitë Administrative të bashkisë Durrës (ish-komunat). Ky është propozimi që 3 drejtori në varësi të institucionit të qeverisjes vendore hedhin për konsultim publik.

Sipas propozimit të drejtorit të Drejtorisë së Taksave dhe Tarifave Vendore, drejtorit të Ndërmarrjes së Shërbimeve Komunale dhe drejtorit të Drejtorisë së Shërbimeve dhe Punëve Publike, në tarifat e Shërbimit Funeral për NJA-të Sukth, Katund i Ri, Ishëm, Manëz, Rrashbull të aplikohet një ulje minus 50 për qind më pak se tarifat e qytetit të Durrësit.

Në propozimin e tre drejtorive janë parashikuar edhe tarifat e reja që pritet të aplikohen nëse Këshilli Bashkiak Durrës do ta miratojë me VKB.

Tarifat që propozohen:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazetari shqiptar i emisionit italian, "Le Iene", Taulant Kopliku ka dhënë një lajm të mirë se autoritetet e kampit Roj, në Siri kanë gje

Territori shqiptar këtë të shtunë mbetet në prezencë të kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në Ultësirën Perëndimore.

Një tjetër ligjvënës është infektuar me Covid-19.

Ditën e sotme, 30 tetor 2020 ka mbyllur sytë ish-drejtoresha e NISh-Cigares Durrës "Telat Noga", inxhinierja kimiste Ylfete Laçi, 76 vjeç

Zija Alhysa, kryetar i Konfederatës së Sindikatave në Durrës në një lidhje online në ABC News, denoncoi përsëri mungesën e tamponëve, në

Edi Rama ka autorizuar Klodian Zoton për trajtimin e inerteve të objekteve të shembura nga tërmeti në Durrës.

Ditën e sotme është ndarë nga jeta ish-elektriçisti i spitalit të Durrësit Bilal Luku.

Ministria e Shëndetësisë nuk ka pranuar kërkesën e Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, për të lejuar që javën e parë të nisjes së

Ministria e Shëndetësisë ka informuar për situatën në 24 orët e fundit të përhapjes së virusit Sars Cov2, rastet e reja dhe situatën në s

Ambasada shqiptare në Turqi ka reaguar pas tërmetit shkatërrimtar me magnitudë 6.9 ballë, që preku një sërë qytetesh turke.