300 qytetarë në ditë marrin shërbim në Poliklinikën e Durrësit, jo më rradhë të gjata (VIDEO)

21/08/2019 - 14:19

Rradhët e gjata në Poliklinikën e Specialiteteve të ndryshme në Durrës do të jenë një kujtim i keq i së shkuarës. Kjo pasi aplkimi i sistemit online që planifikohet nëpërmjet mjekut të familjes i ka reduktuar ndjeshëm ato.

Përpara aplikimit të sistemit online, rradhët e gjata dhe fluksi ishte mjaft i lartë në ambulancën qendrore të qytetit e cila frekuentohet nga individë të shumtë që kanë nevojë për ndihmën e bluzave të bardha.

Qytetarët shprehen të kënaqur për këtë ndryshim. Sipas tyre, në harkun e 15 minutave arrijnë të marrin shërbimin për të cilin ata kanë nevojë, ndërkohë që më herët u duheshin dy apo tri ditë të kryenin punë.

Shefja e Poliklinikës së Specialiteteve Durës, Adriana Hatellari thotë se në një ditë të zakonshme në ambulancën qendrore paraqiten 200-300 qytetarë për të marrë shërbime të ndryshme.

Përgatitja e dokumentacionit mjekësor për shkollat apo rikthimin në punë pas pushimeve të verës shton fluksin e qytetarëve që kërkojnë shërbime pranë Poliklinikës, e cila iu shërben mbi 300 mijë banorëve të Bashkisë Durrës që ka nën administrim tre qytete dhe 39 fshatra.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajtor për shpërdorim detyre.

Në kuadër të “Javes Europiane të Lëvizjes”, Bashkia Shijak në bashkëpunim me kopshtet dhe shkollat zhvilluan aktivitete të ndryshme sensi

Bllokohet një anije ruse e ngarkuar me grurë në portin e Durrësit.

Fundjava me diell do t`i lërë vendin ditëve me reshje dhe temperatura të ulta.

Ditën e fundit të shtatorit, në teatrin “Aleksandër Moisiu” të Durrësit, të gjithë të interesuarit do të mund të ndjekin një spektakël nd

Specialistët e krimit ekonomik kanë shoqëruar në polici për t’i marrë në pyetje 9 punonjës të Kadastrës së Durrësit.

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare, ka pritur në takim një delegacion të Ambasadës së Shteteve të

Zëvëndësministri i Drejtësisë Toni Gogu është liruar nga detyra.

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me rastin e dënimit të ish-ministrit, Saimir Tahiri mbrëmjen e të enjtes.