300 qytetarë në ditë marrin shërbim në Poliklinikën e Durrësit, jo më rradhë të gjata (VIDEO)

21/08/2019 - 14:19

Rradhët e gjata në Poliklinikën e Specialiteteve të ndryshme në Durrës do të jenë një kujtim i keq i së shkuarës. Kjo pasi aplkimi i sistemit online që planifikohet nëpërmjet mjekut të familjes i ka reduktuar ndjeshëm ato.

Përpara aplikimit të sistemit online, rradhët e gjata dhe fluksi ishte mjaft i lartë në ambulancën qendrore të qytetit e cila frekuentohet nga individë të shumtë që kanë nevojë për ndihmën e bluzave të bardha.

Qytetarët shprehen të kënaqur për këtë ndryshim. Sipas tyre, në harkun e 15 minutave arrijnë të marrin shërbimin për të cilin ata kanë nevojë, ndërkohë që më herët u duheshin dy apo tri ditë të kryenin punë.

Shefja e Poliklinikës së Specialiteteve Durës, Adriana Hatellari thotë se në një ditë të zakonshme në ambulancën qendrore paraqiten 200-300 qytetarë për të marrë shërbime të ndryshme.

Përgatitja e dokumentacionit mjekësor për shkollat apo rikthimin në punë pas pushimeve të verës shton fluksin e qytetarëve që kërkojnë shërbime pranë Poliklinikës, e cila iu shërben mbi 300 mijë banorëve të Bashkisë Durrës që ka nën administrim tre qytete dhe 39 fshatra.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moshapja e bisedimeve më Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka sjellë edhe reagimin e Departamentit Amerikan të Shtetit.

Në institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si dhe përfaqësuesve

"Zyra Vendore Arsimore Durres   Sot u finalizua me sukses procesi i votimit ne dy ambientet e ngritura ne Gjimnazin Leonik T

“Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini zhvilloi një vizitë në Universitetin “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD).

Pesë muaj pas zgjedhjeve, Asambleja e Akademisë së Shkencave i ka dhënë këtë të premte Skënder Gjinushit të drejtën për të ushtruar detyr

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i pranishëm në Dropull, ku inspektoi zyrën e aplikimeve biometrike, iu përgjigj edhe pyetjeve të ga

Një shpërthim tritoli ka ndodhur në rrugën "Ramazan Bogdani" në kryeqytet, në zonën e njohur si "Frigoriferi".

Gjatë periudhës janar – shtator të këtij viti volumi më i madh i mallrave të shkëmbyera nga/drejt Durrësit i takon vendeve si Rusia, Turq

Gjykata e Apelit ka liruar nga burgu ish-kreun e Kadastrës Durrës, Liridon Pula.

"Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Rajon" u mblodh në ambientet e Bashkisë së Tiranës, për të diskutuar dhe ndërtuar startegjin