320 kazanë të rinj mbeturinash i shtohen qytetit të Durrësit

23/02/2021 - 12:08

Duke nisur prej mbrëmjes së kësaj të marte, në Durrës do të nisë zëvendësimi i kazanëve të mbeturinave.

Zëvendësimi i tyre do të bëhet kryesisht në orët e vona në mënyrë që të mos krijohet problem në qarkullim.

Drejtori i NSHK Durrës, Shpëtim Hidri tha për "DurrësLajm" se janë 220 kazanë që do të vendosen në zonën A dhe B të qytetit, që nënkupton qendrën dhe rrugët kryesore të Durrësit, si dhe 100 kazanë që do të vendosen në Plazh dhe Shkozet.

Pak kohë më parë Bashkia Durrës zhvilloi tenderin për blerjen e kazanëve të rinj, i cili kapi vlerën e 12.8 milionë lekëve të rinj.

Sa i përket kazanëve ekzistues, ato do të dërgohen për t'u pastruar, dezinfektuar dhe do të vendosen në zona të tjera të qytetit, ndërsa ato që janë dëmtuar rëndë do të përfundojnë për skrap.

Në të gjithë qytetin e Durrësit janë rreth 700 kazanë mbeturinash.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në përpjekje për të siguruar një mbrojtje masive të popullatës ndaj koronavirusit, Shqipëria mund të shohë edhe për përdorimin e vaksinav

Me një njoftim të publikuar në faqen zyrtare të saj, bashkia Durrës njofton se ditën e nesërme (e mërkurë) do të zhvillohet një dëgjesë p

Temperaturat e larta duket se në fundjave do ia lënë vendin freskisë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 19 persona nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 892 raste t

Kreu i njësisë administrative Sukth, Rrapo Osmani përmes një statusi në rrjete sociale, ka shprehur gjithë dhimbjen e tij për humbjen e d

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sot projektin pilot për votim dhe numërim elektronik në ZAZ 40 në njësinë numër 10 në Bashkinë

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit ka vendosur të lirojë nga burgu kardiokirurgun Edvin Prifti.

 Nuk zbatuan masat anticovid, ndëshkohen me masë administrative 866 shtetas.

Në takimin e zhvilluar me përfaqësuesit e Këshillit Kombëtar të Arsimit Parauniversitar,  Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis K

Në kohën kur Shqipëria shënon rritje të numrit të viktimave nga virusi, në Tiranë mbërritën 15. 210 vaksina të BioNTech&Pfizer.