53-vjeçari i vrarë, vëllai i këshilltarit bashkiak dhe kunati i biznesmenit të arrestuar

10/08/2018 - 10:19

53-vjeçari Fatbradh Lici u vra me 10 plumba teksa po pinte i vetëm kafen, mëngjesin e sotëm në lagjen "Kiras" në Shkodër.

Më pas autorët u larguan nga vendngjarja ndërsa në fshatin Dobraç u gjet e djegur një makinë tip "Benz" e cila dyshohet të ketë lidhje me vrasjen e Licit.

Grupi hetimor është fokusuar në të shkuarën e 53-vjeçarit për të mësuar nëse ka qenë i përfshirë në ndonjë ngjarje kriminale, pasi është një ndër personat e dyshuar për vrasjen e Astrit Kurmenajt në vitin 2011.

Fatbardh Lici është vëllai i Mustafa Licit, anëtar i Këshillit Bashkiak të Shkodrës dhe kryetar i partisë "Mendimi i Djathtë Liberal", si dhe kunati i biznesmenit Lulzim Kulla, (burri i motrës) i cili aktualisht ndodhet në burg, pasi një javë më parë tentoi të kalonte në Greqi me një pasaportë të falsifikuar.

Mustafa Lici (vëllai i viktimës)

Lulzim Kulla (kunati i viktimës)

Image result for lulzim kulla

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë.

Klodian Vata denoncon në emisonin “Stop”, se është skualifikuar padrejtësisht nga gara për linjën Manëz-Durrës-Manëz, në të cilën operon

Klement Balili, personi më i kërkuar në Shqipëri, i cilësuar si Eskobari i Ballkanit ka folur ekskluzivisht për gazetarin investigativ, A

Rrahman Rrahja, deputet i Partisë Socialiste në qarkun Durrës, shënon në CV që ka mbaruar shkollën e mesme bujqësore në vitin 1980.

Në sesionin e jashtëzakonshëm të pasdites të Kuvendit u votuan ministrat e rinj, ndërkohë që opozita braktisi sallën.

Duke filluar nga dita e nesërme në të gjithë territorin do të kemi një ngritje të temperaturave.

Deri në 31 janar të këtij viti, mjekët e përgjithshëm dhe ata specialistë kanë të drejtë të aplikojnë për vend pune në qendrat shëndetëso

Pasditen e sotme janë riatdhesuar në vendin tonë 100 qytetarë shqiptarë nga Franca dhe Gjermani të cilët kishin kërkuar azil në vendet e

Këshilli studentor i universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, përmes një deklarate të publikuar online, mbështet ngujimin e një grupi

Ministria e Mbrojtjes, përmes Emergjencave Civile, iu është drejtuar më anë të një letre të hapur bashkive në 6 prefektura të vendit.