6 të plagosur nga zjarri në karburant, shpërtheu depozita dhe një automjet

25/08/2019 - 08:20

Mësohen detaje të reja nga shpërthimi i karburantit në Lezhë mbrëmjen e së shtunës.

Siç edhe bëhet me dije, fillimisht ka shpërthyer depozita e karburantit që ndodhet në superstradë dhe më pas një automjet me gaz që ishte pak metra më larg.

Për pasojë mbeten të plagosur 6 persona. Dëmtime serioze kanë marrë dy prej punonjësve të karburantit.

5 prej tyre po trajtohen në spitalin rajonal të Lezhës, ndërsa njëri nga të plagosurit u transportua që mbrëmë drejt spitalit të Traumës me djegie të mëdha.

Për shkak të shpërthimit, për disa orë u bllokua qarkullimi i mjeteve, për të rifilluar diku pas orës 23:00, pasi shërbimi zjarrfikës arriti të shuajë plotësisht zjarrin në karburant dhe nuk kishte më rrezik.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

MeteoAlb parashikon se pjesa e parë e ditës së sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, të cilat shtohen gjatë orëve të pa

Pas takimeve këshilluese me prokurorë dhe inxhinierë italianë, ekspertë në analizimin e cilësisë së godinave pas tërmeteve, Prokuroria e

Nëse keni bërë plane për fundjavën, kini parasysh se nuk do te jeni në shoqërinë e motit me diell.

Nuk ka optimizmin e Komisionerit për Zgjerim Varhei, por dhe Presidenti i Këshillit Europian, duke folur në Tiranë në krah të kryeministr

Fatura 1 miliardë euro që kryeministri Edi Rama deklaroi si dëm të tërmetit në takimin me homologun italian Conte është rezultat i një ra

Gjykata e Sarandës ka caktuar sot masën e sigurisë “Arrest me burg” për 41-vjeçaren Elisabeta Mita, pas akuzës se dhunonte vajzën e saj 1

Gjykata e Tiranës pranoi kërkesën e prokurorisë për pushimin e çështjes CEZ, pasi hetimet gati 3-vjeçare nuk dhanë rezultat sepse nuk u g

Banorët e njësisë administrative Sukth kanë protestuar sot për mosverifikimin e objekteve të dëmtuara prej tërmetit nga ana e ekspertëve.

Më 18 janar, një 60-vjeçar u vu në pranga me dyshimet se mund të ketë abuzuar seksualisht me një vajzë të mitur, vetëm 8 vjeç.

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka thirrur sërish kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Allën, për ta mar