6 tërmete deri më tani në Durrës

21/09/2019 - 20:11

Pas lëkundjes së frikshme prej 5.8 ballësh që tronditi të gjithë vendin, por veçanërisht Durrësin dhe zonat përreth ku dhe ishte epiqendra, 5 lëkundje të tjera janë regjistruar deri më tani.

Lëkundja e parë 5.8 ballë u regjistrua në orën 16.04, lëkundja e dytë 5.5 ballë në orën 16.15, lëkundja e tretë 3.4 ballë në orën 16.48, lëkundja e katërt 3.3 ballë në orën 17.54, lëkundja e pestë 4.2 ballë në orën 18.19 dhe lëkundja e gjashtë 3 ballë në orën 18.32.

Të gjitha lëkundjet kanë pasur epiqendër Durrësin. Sizmiologët flasin për lëkundje të tjera në orët në vijim, pasi zakonisht një tërmet i fuqishëm pasohet nga lëkundje të tjera më të lehta. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Orët e para të ditës do të paraqiten kryesisht të kthjellëta në të gjithë vendin, por vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore.

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian nuk kanë mundur të bien dakort për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Ma

Hetuesit në Durrës duket se janë afër zbardhjes së atentatit ndaj vlonjatit Edison Harizajt dhe shokut të tij në afërsi të Plepave.

Gjesti fyes i ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchard, është përcjellë me vëmendje edhe nga Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë.

Shtyhet seanca në ngarkim të Arbër Çekajt dhe dy të arrestuarve të tjerë për sasinë prej 613 kg kokainë që u kap në Durrës.

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Durrës ka ndërhyrë në fillim javë për të shembur betonimet e paligjshme që kishin ngushtuar kanal

Që nga fillimi i këtij viti portin e Durrësit e kanë vizituar 420 jahte, me flamurë nga të pesë kontinentet.

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Agim Ismaili nga Komisioni i Sigurisë bëri një deklaratë të fortë duke pohuar se nga burgu janë poros

Një “Benz” i braktisur në autostradën Durrës-Tiranë, i vjedhur më herët gjatë shtatorit, ka marrë flakë dhe është djegur plotësisht.