610 mijë euro cigare kontrabandë, dorëhiqet drejtori në Portin e Durrësit

08/11/2017 - 13:29

Ditën e djeshme Drejtoria e Doganave në Portin e Durrësit, bllokoi një sasi prej 6100 koli cigare me vlerë 610 mijë euro, pasi ishin të pa pajisura me pulla fiskale.

Një ditë pas kësaj ngjarjeje, Drejtori i Drejtorisë Operacionale në këtë port, Fatjon Sulaj, ka dhënë dorëheqjen.

Sulaj ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale aktin e dorëheqjes nga posti të cilin e mbante prej katër vitesh, duke e konsideruar si një akt demokracie.

STATUSI I PLOTË

"Dorëheqja një akt themelor qytetarie dhe demokracie. Falenderoj eprorët për besimin, kolegët për mbështetjen, dhe të gjithë bashkëpunëtorët e mi në këtë rrugëtim të gjatë që patëm bashkë".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grua e cila ishte kthyer 10 ditë më parë nga Kina, i është nënshtruar kontrollit shëndetësor lidhur me mundësinë e infektimit nga kor

Teksa ecën rrugëve të Brukselit, kryeministri Edi Rama ka zbardhur detaje nga takimi i një nate më parë me presidenten e Komisionit Evrop

"DurrësLajm" sjell pamje nga pallati në ndërtim në zonën e Currilave ku ndërroi jetë roja 62-vjeçar i objektit.

Altin Hajri, pronari i resortit "Golden" në Shijak, i shpallur në kërkim si i dyshuar për pengmarrjen dhe më tej vrasjen e Jan Prengës, r

Polica ka çuar në pesë numrin e të arrestuarve në lidhje me rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë kandidatin për SPAK, prokurorin Anton Martini.

Pas tërmetit që ra ditën e djeshme në Durrës, ku magnituda ishte 4.9 e shkallës rihter në vend janë ndjerë edhe 8 lëkundje të tjera.

Vihet në pranga për shkelje të rregullave në punë, administratori dhe inxhinieri i firmës ndërtuese të një pallati, ku në orët e mbrëmjes

Sipas MeteoAlb, rikthehen vranësirat dhe reshjet me intensitet të ulët deri mesatar në territorin shqiptar, ku në pjesën më të madhe të v

Lëkundjet e tërmetit që tronditën dje vendin kanë sjellë panik te qytetarët, por sizmologët thonë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar se p