71-vjeçarin e ekzekutoi RENEA, ish-gruaja e të moshuarit dyshohet se gënjeu policinë

24/09/2020 - 21:51

Floresha Zhidru, ish-bashkëshortja e 71 vjeçarit Lefter Zhidru i cili u ekzekutua pasditen e të enjtes nga RENEA, mund të hetohet nga prokuroria për vepren penale moskallëzim krimi.

Ish-bashkëshortja e 71-vjeçarit beri sot ne polici nje denoncim, per shkak se ishte dhunuar nga i moshuari, dhe kur Lefteri nisi te shtenat mbi efektivet, ajo eshte pyetur te tregonte çfare mbante ne shtepi ish-burri i saj perveç armes me te cilen po qellonte.

Mësohet se ajo ka thënë per policinë se ish-bashkëshorti i saj kishte vetem kallashnikovin.

Por pas operacionit te RENEA, grupi hetimor gjeti ne shtepine ku qendroi i ngujuar per pese ore i moshuari, një sasi të konsiderueshme municioni luftarak dhe disa kallëpe me lëndë plasëse të montuara me kapsolla detonatore gati për shpërthim.

Por me pas, gjate marrjes ne pyetje, Floresha i ka qendruar versionit te pare, duke deklaruar se nuk e dinte faktin qe ne banese ndodheshin keto municione.

Edhe vajza e saj gjithashtu ka mohuar te kete pasur dijeni se ne banese kishte municione.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër mjek e ka humbur betejën me koronavirusin. Ditën e sotme ka ndërruar jetë mjeku okulist, Ferdinand Shkrepa.

Lirohet Admir Çerpja, një prej bashkëpunëtorëve të drejtësisë që u vu në pranga për grabitjen e 4.6 milionë eurove në Rinas.

Sekretari i Shtetit në SHBA, Mike Pompeo ka uruar 108-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.

28 nëntori i 2020 shënon 108-vjetorin e Pavarësisë së vendit.

Mëngjesi i kësaj të shtune do të nisë me kthjellime dhe vranësira të pakta.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, i qëndron mendimit se muzika e lartë ka ndikim në përhapjen më të shpejtë të koronavirusi

Në Shqipëri, një raport paraprak i Kontrollit të Lartë të Shtetit i konsideron të pabaza akt-ekspertizat që sugjerojnë prishjen e 7 shkol

Kjo fundjavë përkon me festat e 28-29 nëntorit, që na gjejnë në një situatë të pazakontë për shkak të situatës me pandeminë e Covid 19.

Ambasada e Gjermanisë me atë të vendit tonë ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me qëllim forcimin e marrëdhënieve vëllazërore për