Aeroporti i Tiranës publikon listën e 23 fluturimeve që do bëhen nesër

27/09/2020 - 22:12

Aeroporti i Tiranës ka publikuar listën e 23 fluturimeve që janë konfirmuar për nesër, 28 shtator 2020.

Në postim, TIA i bën thirrje të gjithë udhëtarëve që të kontaktojnë si fillim me agjencinë që kanë prerë biletën, ndërsa kërkon respektimin e masave anti-COVID.

Po ashtu theksohet se jo të gjithë qytetarët mund të dalin jashtë vendit, përveç atyre që janë rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese.

NJOFTIMI I PLOTË

23 Fluturimet e konfirmuara për datën 28.09.2020 ⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Hëne janë:⠀⠀

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

Albawings – Tiranë – Firence dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim

Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim

EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Berlin dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Verona dhe kthim

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese. ⠀⠀

Ju faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

SPAK del kundër arrestimit të gjashtë oficerëve të Policisë Kufitare Durrës, të cilët një vit më parë u panë si të korruptuar, teksa po u

Kryetari i njësisë administrative Ishëm, Kadri Gjyli ka reaguar lidhur me denoncimin e qytetarit Altin Bushi se banesa e tij është dëmtua

Nesër ndryshon ora, teksa në 03:00, akrepat do të zëvendësohen një orë pas, duke shënuar orën 02:00.

Vijojnë të jenë të larta shifrat e Covid 19 në vendin tonë, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 humbje jete dhe 302 raste të rej

Gjatë kontrolleve në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shumica e qytetarëve i kishin vend

Duke filluar nga dita e hënë, datë 26 tetor do të nisë edhe dejivimi i trafikut në ish-sheshin “Shqiponja”, pasi po vijojnë punimet për n

Duke nisur nga viti 2021, të gjithë drejtuesit e mjeteve do të mund të pajisen me një leje të re qarkullimi, e miratuar së fundmi nga Min

Kur kanë kaluar më shumë se një javë nga vendosja e maskës me detyrim, duket se qytetarët nuk janë ndërgjegjësuar mjaftueshëm për ta mbaj

Familja Bushi në fshatin Bizë të Ishmit prej 11 muajsh jeton në kontejner, të cilin e ka siguruar vetë pasi banesa është dëmtuar nga tërm

Grevistet e Ballshit, në ditën e dhjetë të grevës, bëjnë me dije se jo vetëm nuk do të tërhiqen, por do iu bashkohen edhe fëmijët e tyre.