Agim Karaj emërohet Drejtor i Drejtorisë Rajonale të Ofrimit të Formimit Profesional Publik Durrës

23/02/2021 - 20:51

Këshilltari bashkiak Agim Karaj është bërë Drejtor i Drejtorisë Rajonale të Ofrimit të Formimit Profesional Publik Durrës.

Njoftimi është dhënë nga Agjencia Kombëtare e Punësimit dhe Aftësive, që funksionon pranë Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë.

Vlen të theksohet fakti se Karaj ka qenë 4 vite më parë, në zgjedhjet e 2017-ës, pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të PS-së.

Vlen të theksohet fakti se një pjesë e anëtarëve të Këshillit Bashkiak Durrës janë emëruar kohët e fundit në një sërë drejtorish në varësi të bashkisë apo drejtori rajonale.

Prej kohësh, socialistët durrsakë ishin të indinjuar me emërimet e bëra në shumë poste drejtuese, ku katapultoheshin rilindas nga Tirana. Me afrimin e datës së zgjedhjeve dhe emërimin e Adrian Çelës si drejtues politik i qarkut nisi largimi i drejtuesve nga kryeqyteti dhe emërimi në vend të tyre i burimeve njerëzore nga dega lokale e PS-së.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria vijon të shënojë shifra të larta të infektimeve nga Covid 19, ndërsa i lartë mbetet edhe numri i fataliteteve.

Avokatja e njohur në Durrës, Luljeta Petani, përmes një statusi në rrjete sociale ka kritikuar mënyrën sesi forcat politike janë përfshir

Të gjesh vend parkimi në Durrës, shpesh kthehet në mision shumë të vështirë.

Pas Greqisë, edhe Ministria e Jashtme Shqitpare njofton masa të reja anti-Covid në Pikën Kufitare të Kakavijës.

Mjeku Tritan Kalo ka bërë disa vlerësime në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia e koronavirusit në vend.

Arqipeshkvi i Shkodrës, Angelo Massafra, është infektuar me koronavirus.

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe so

Pas largimit të leshterikëve nga vija bregdetare e plazhit të Durrësit, aksioni është përqendruar në shëtitoren “Taulantia”.

Gjatë pjesës së parë të ditës së kësaj të shtune, kthjellimet mbeten mbizotëruese në territor.

Dy vëllezër nga Mati kanë ndërruar jetë në një kohë jo më të gjatë se 24 orë.