Ahmetaj dhe Sako vizitojnë një nga shkollat që po rindërtohen në Durrës: Do të jetë gati në nëntor (FOTO)

05/08/2020 - 18:51

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako kanë inspektuar sot punimet në një nga kantieret e ndërtimit të shkollave në qytetin bregdetar.

Ata kanë parë nga afër punimet e realizuara deri më tani në shkollën 9-vjeçare në Shkozet “Hasan Koçi”, e cila pritet të përfundojë në muajin nëntor.

“Në kantierin e rindërtimit të shkollës 9-vjeçare Hasan Koçi në Shkozet, Durrës, e cila në nëntor do të jetë gati për të mirëpritur 640 nxënës.

Nga programi i Rindërtimit, në qarkun Durrës do të rindërtohen 32 objekte arsimore, me financim nga buxheti i shtetit dhe donatorët, me kushte dhe standarde shumë më të mira se më parë”,- shkruan ministri Ahmetaj në një postim në rrjete sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greqia ka rinovuar deri në 12 tetor masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë.

Artan Broci, avokati i zv.drejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi thotë se do të apelojë vendimin e pezullimit të klientit të tij nga detyra.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme disa zona në Durrës do të kenë shkëputje të energ

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është paraqitur pak më parë në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Apelit për të apeluar vendimin e shkallës së

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19

Këtë të enjte territori shqiptar do të mbizotërohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta deri në mesditë, të cilat më të dukshme do të j

Komisioni i Pavarur i Apelimit ka shkarkuar nga detyra kreun e Prokurosisë së Durrësit, Ferdinand Elezi.

Ministri Blendi Klosi ka bërë një deklaratë ditën e sotme, që le të themi ka ngritur shumë pikëpyetje në publik.

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, jep lajmin se kërkohen 1 mijë mësues shtesë për të përballuar nevojat për punonjës arsimorë gjatë periud

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot në mesditë mbledhjen plenare të radhës në të cilën shqyrtoi disa çështje të rëndësishme.