Aksident i rëndë në Durrës, vdes djali 10-vjeçar, i ati plagoset rëndë

06/08/2013 - 17:42

DURRËS,6 gusht 2013 - Një aksident i rëndë është regjistruar sot në Durrës, ku një fëmijë 10- vjeçar ka humbur jetën. 

Mësohet se në aksident është plagosur rëndë edhe babai i fëmijës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Piezë të Durrësit, ndërsa babë e bir udhëtonin në mjetin që është përplasur me një shtyllë betoni. 
Policia bën me dije se automjeti tip 'Benz' udhëtonte nga Tirana në drejtim të Durrësit, në rrugën e vjetër. Shkak për aksidentin sipas tyre është bërë shpejtësia e madhe me të cilën lëvizte mjeti. 
Përplasja ka qenë aq e fuqishme sa ka shkatërruar mjetin, ndërsa djali 10-vjeçar identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur ka gjetur vdekjen e menjëhershme. 
Blutë e Durrësit bëjnë me dije se, trupin e drejtuesit të mjetit, i cili ishte rreth 30-vjeç, e kanë nxjerrë me vështirësi nga makina. Është dashur rreth 30 minuta që ta lëviznin nga vendi, duke sharruar derën kryesore. 
Dy autoambulanca më pas kanë transportuar trupin e të atit në spitalin e Durrësit, ndërsa atë të djalit të tij në morgun e spitalit, ku pritet t’i nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore.

/balkanweb/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dita e sotme parashikon reshje shiu në të gjithë territorin.

Policia e Durrësit informon rreth aksidentit të rëndë që ndodhi sot në hyrje të Durrësit, ku një tren përplasi një djalë të ri.

Shkrihet Drejtoria Arsimore Rajonale Durrës.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë Sokol Binajn, gjyqtar i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda.

Meteoalb parashikon se alternime kthjellimesh dhe vranësirash do dominojnë deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë këtë të hënë.

“Një grup nxënësish nga shkolla e mesme “Gjergj Kastrioti” në Durrës vizituan Ambasadën nëpërmjet programit Njihu me Amerikën.

Qeveria Gjermane i kërkon Budenstagut gjerman të marrë vendimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së V

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, nuk ka qenë i vetmi që është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për hetimet që po

Deputeti më i ri në Kuvend, Selami Jenishehri rezulton të ketë qenë i dënuar për mashtrim.