Aksident me pasojë vdekjen e një personi në Gjirin e Lalzit

09/08/2013 - 15:53

DURRES, 9 gusht 2013 - Policia e Durrësit njoftoi se në Gjirin e Lalzit rreth pasdites, ora 14:00 një person ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti automobilistik. 

Sipas policisë së Durrësit ne segmentin rrugor Maminas-Gjiri Lalëzit, në afërsi të kompleksit “Lura” një kamion me targa të Krujës KR 8703 A është përplasur me një shtyllë betoni pasi drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe për pasojë mjeti ka dale jashtë rruge duke shkaktuar edhe vdekjen e drejtuesit të kamionit,  shtetasit Behar Stafuka, 50 vjeç, banues në Nikël. 

Grupi hetimor i mbërritur në vendngjarje po kryen veprimet e para për shkaqet e aksidentit që çuan në vdekjen e drejtuesit të kamionit.

/Agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tha se në 30 qershor garën e kanë me veten.

Dita e sotme parashikon reshje shiu në të gjithë territorin.

Policia e Durrësit informon rreth aksidentit të rëndë që ndodhi sot në hyrje të Durrësit, ku një tren përplasi një djalë të ri.

Shkrihet Drejtoria Arsimore Rajonale Durrës.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë Sokol Binajn, gjyqtar i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda.

Meteoalb parashikon se alternime kthjellimesh dhe vranësirash do dominojnë deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë këtë të hënë.

“Një grup nxënësish nga shkolla e mesme “Gjergj Kastrioti” në Durrës vizituan Ambasadën nëpërmjet programit Njihu me Amerikën.

Qeveria Gjermane i kërkon Budenstagut gjerman të marrë vendimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së V

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, nuk ka qenë i vetmi që është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për hetimet që po