Aksident në aksin Tiranë-Durrës, një person humbi jetën, 3 të plagosur

Postuar: 18/07/2013 - 08:53

TIRANË - Një aksident i rëndë automobilistik ndodhi mbrëmjen e ditës së mërkurë në autostradën Tiranë-Durrës. 

Një automjet tip ‘Benz’ me targë TR 5165 G ka dalë nga rruga, për pasojë mbetën të plagosur 4 personat që gjendeshin në të. Njëri prej të plagosurve Paulin Lleshi, 44 vjeç, ndërroi jetë pak pasi ishte transportuar për në spital. 

Drejtuesi i automjetit për shkak të shpejtësisë së madhe ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka përfunduar në kanal e më pas ka dal në rrugë dytësore. 

Tre të aksidentuarit e tjerë ndodhen në spital, njëri prej tyre është në gjendje të rëndë pasi ka marrë dëmtime të shumta në trup. 

Policia mbërriti në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të aksidentit. 

(burimi /BalkanWeb) 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka reaguar ashpër lidhur me një vendim të Bashkisë së Durrësit mbi di

Një vajzë rreth 16 vjeçe u mbyt mesditën e sotme në plazhin e Ksamilit, ndërkohë mësohet se në trupin e turistes ruse janë konstatuar 2 s

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det mendohuni dy herë, pasi moti do të jetë me kapriço.

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 13:00 në afërsi të zonës së Plepave në Durrës.

Nis rehabilitimi i sheshit publik, faza e parë e Muzeut të Dëshmorëve.

Më datën 20 korrik 2017, një grup anëtarësh të Shoqatës Rinore të Atlantikut nga Kosova {KYATA, Kosovo Youth Atlantic Treaty Association,

Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga dr

Personi që u plagos mbrëmë në Tiranë është Mishel Manoku. Ai ka luajtur në filmin “Saimir”, si djali i Xhevdet Ferrit.

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga tërmeti i fuqishëm në Ishullin Kos nuk ka shtetas shqiptarë të lënduar.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të premte shkrimin e revistës “GIOIA”, ndër më prestigjiozet në Itali, për turizmin dhe detin fan