Aksident, përplasen 3 makina, 4 pasagjerë të vdekur

08/07/2013 - 19:13

ELBASAN, 8 korrik 2013 - Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në aksin Elbasan – Librazhd ku si pasojë kanë gjetgur vdekjen 4 pasagjerë. 

Bilanci tragjik u shënua pak minuta më parë në aksin Librazhd-Elbasan, në afersi të fshatit Xibrakë.

Në aksident janë përfshirë tre automjete, një furgon pasagjeresh me targa LB 001A, një maune me targa KO1025A si dhe nje automjet tjetër me targa AA971 EA. 

Nga aksidenti ka dhe te plagosur.

Policia ka nisur hetimet në vendin e ngjarjes, ndërkohë që paraprakisht dyshohet se shkak, është parakalimi i gabuar i furgonit një prej automjeteve si dhe lagështia në rrugë.

Nderkaq drejtuesi i furgonit, 45-vjecari Eduard Haskuti eshte derguar me plage te renda ne spital.

Ende nuk dihet identiteti i viktimave dhe i personave të plagosur, por mësohet se janë pasagjerë të furgonit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda ka qenë sot bashkë me kryetarin e bashkisë së Durrësit Zhulien Varfaj tek kompleksi “Jedas", në lag

Zv/Kryeministri Erion Braçe zbuloi se koncesioni i rrugës Milot-Balldre është anuluar.

Drejtoresha e gjimnazit ‘Sami Frashëri’ në Tiranë, Teuta Dobi është shkarkuar sot nga puna.

Më 6 dhjetor 2019, në njësinë administrative Manëz në bashkinë e Durrësit, përfundoi instalimi i njësive të lëvizshme të banimit që Gazsj

Një nga ngjarjet më të rënda të tërmetit që ndodhi në datën 26 nëntor ishte padyshim tragjedia në pallatin 6 katësh pranë Kryqit të Kuq n

Në një kohë kur Durrësi ka hyrë në ditën e 11-të që nga tërmeti shkatërrimtar i datës 26 nëntor, bilanci i dëmeve në terren sa vjen e rën

Mëngjesin e 26 nëntorit, Shqipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm që shkaktoi 51 viktima dhe qindra të plagosur.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka bërë të ditur se ekspertët e saj po punojnë me inxhinerët shqiptar në mënyrë që

Sot, në ditët e 11-të pas tërmetit, një grup ekspertësh izraelitë kanë inspektuar pallatin 12 katësh pranë tregut të vogël industrial, në

Në një deklaratë për mediat, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu tha se Policia e Shtetit vijon të punojë me orare