Aksidente dhe të dehur në timon, arrestohen 4 drejtues në Durrës

17/09/2020 - 14:56

Katër drejtues mjetesh janë vënë në prangat e specialistëve të Qarkullimit në Durrës.

Tre prej tyre u konstatuan në gjendje të dehur,  ndërsa janë shkaktuar edhe 3 aksidente me dëme materiale.

Po ashtu, një aksident u regjistrua mes një mjeti dhe motori, duke lënë të plagosur drejtuesin e këtij të fundit, një 40-vjeçar nga Durrësi.

Në pranga ranë:

F. M., 34 vjeç, banues në Sukth, Durrës, pasi në Sukth, duke drejtuar mjetin tip "Volkswagen", në gjendje të dehur, ka goditur një mjet të parkuar duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

A. K., 44 vjeç, banues në Durrës, pasi duke drejtuar mjetin "Volvo", në gjendje të dehur, është përplasur me një mjet të parkuar duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

T.C., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë, në lagjen nr.15, Durrës, duke drejtuar mjetin tip "Benz", në gjendje të dehur në masën 0.56 mg/l.

E. A., 36 vjeç, banues në Tiranë, pasi në aksin rrugor Maminas-Gjiri i Lalzit, është përplasur me motorin tip "Kawasaki", me drejtues shtetasin V. N., 40 vjeç, banues në Durrës, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

SPAK del kundër arrestimit të gjashtë oficerëve të Policisë Kufitare Durrës, të cilët një vit më parë u panë si të korruptuar, teksa po u

Kryetari i njësisë administrative Ishëm, Kadri Gjyli ka reaguar lidhur me denoncimin e qytetarit Altin Bushi se banesa e tij është dëmtua

Nesër ndryshon ora, teksa në 03:00, akrepat do të zëvendësohen një orë pas, duke shënuar orën 02:00.

Vijojnë të jenë të larta shifrat e Covid 19 në vendin tonë, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 humbje jete dhe 302 raste të rej

Gjatë kontrolleve në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shumica e qytetarëve i kishin vend

Duke filluar nga dita e hënë, datë 26 tetor do të nisë edhe dejivimi i trafikut në ish-sheshin “Shqiponja”, pasi po vijojnë punimet për n

Duke nisur nga viti 2021, të gjithë drejtuesit e mjeteve do të mund të pajisen me një leje të re qarkullimi, e miratuar së fundmi nga Min

Kur kanë kaluar më shumë se një javë nga vendosja e maskës me detyrim, duket se qytetarët nuk janë ndërgjegjësuar mjaftueshëm për ta mbaj

Familja Bushi në fshatin Bizë të Ishmit prej 11 muajsh jeton në kontejner, të cilin e ka siguruar vetë pasi banesa është dëmtuar nga tërm

Grevistet e Ballshit, në ditën e dhjetë të grevës, bëjnë me dije se jo vetëm nuk do të tërhiqen, por do iu bashkohen edhe fëmijët e tyre.