Aksidentohet për vdekje 32-vjeçari me biçikletë në Durrës, pranga shoferit që e përplasi

18/09/2019 - 10:08

Një aksident me pasojë vdekjen e një 32-vjeçari ka ndodhur mbrëmë në Durrës. Viktima R.Ç. po udhëtonte me biçikletë, kur u përplas nga një makinë që drejtohej nga një 28-vjeçar, i cili ia mbathi nga vendi i aksidentit.

Policia njofton se "Më datë 17.09.2019  u arrestua në flagrancë shtetasi E.C., 28 vjeç, banues në Durrës, për veprat  penale "Largimi nga vendi i aksidentit" dhe "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" pasi në mbrëmjen e  datës 17.09.2019 në Rrotull, Durrës, duke drejtuar mjetin tip Peugot ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasin R.Ç., 32 vjeç, i cili drejtonte një biçikletë".

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që herë pas here do të zëven

Pas mesnatës së kësaj të diele, në rrethrrotullimin e sheshit Shqiponja, në hyrje të Tiranës, do të ketë devijime të lëvizjes së automjet

Një grup prej 35 personash është dënuar me 192 vite burg në total nga Gjykata për Korrupsionin dhe  Krimin e Organizuar.

"Brenda 80 ditësh do të realizohen 7 nga 9 lotet e projektit për riparimin e muraturave në mjediset e përbashkëta në 458 pallatet e d

Dita e hënë do të sjellë sërish rrezet e diellit, pas dy ditëve me shi në të gjithë territorin.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur përditësimin e situatës Covid në vendin tonë. Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 299 q

Policia e Shtetit ka gjobitur 688 qytetarë që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse gjatë 24 orëve të fundit.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se qeveria është gati për spitalin Covid 3, ndërsa ka nisur puna edhe për spitalin Cov

Pasditen e së shtunës, shoqata “Durrësi autokton” ka zhvilluar “Festën e Ullirit 2020”, e kthyer në festa tradicionale prej vitesh.

Pandemia thuajse i ka boshatisur plazhet e Durrësit edhe pse është një fundjavë e ngrohtë tetori.