Aksion i policisë Rrugore dhe Bashkiake në Durrës, bllokohen dhjetëra mjete në rrugët e qytetit (FOTO)

15/10/2018 - 18:59

Efektivët e policisë Rrugore në Durrës, në bashkëpunim me kolegët e policisë Bashkiake, kanë ndërmarrë aksion në rrugët e qytetit për bllokimin e mjeteve që parkojnë në kundërshtim me sinjalistikën rrugore. Shumë mjetem shpesh vihen re që parkohen në trotuare apo në stacionet e autobuzit.

Si rezultat i këtij bashkëpunimi u morën nga qarkullimi rrugor 40 masa administrative dhe nga Policia Bashkiake u bllokuan me bllokues 30 mjete, si dhe u mor masa ndaj drejtuesve të këtyre mjeteve.

Ky bashkëpunim dhe aksion do vazhdojë me Policinë Bashkiake dhe në ditët në vijim.

“Sensibilizoj të gjithë drejtuesit e mjeteve të qytetit të Durrësit që të zbatojnë rregullat e qarkullimit rrugor”,- tha gjatë operacionit të sotëm, kreu i Rrugores Durrës, Valentin Floriri.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama, në ditën e parë të tij edhe si ministër i Jashtëm, ia delegoi të gjitha kompetencat e drejtimit të mi

Në vijim të investigimit mbi lëshimin e më shumë se një AMTP-je për të njëjtën sipërfaqe në zonën e Ishmit, Durrës, mbrëmjen e kësaj të m

Ditët që vijnë do të sjellin një ulje të lehtë të temperaturave si dhe reshje dëbore në zonat malore.

Nesër mbi Tiranë do të fluturojnë ulët avionë luftarakë të NATO-s dhe avionë të mëdhenj kontrolli.

Shqiptarët do të mund të udhëtojnë pa viza në një tjetër vend të botës.

Urbanisti Ardian Muka ka denoncuar sot përmes një postimi në rrjetin social Facebook, të shoqëruar me foto, ndërtimet pa leje në bregdeti

Qeveria duket se po fsheh sërish shifrat e borxhit publik.

Shëtitorja Taulantia, zemra e Durrësit, është padyshim emblema e qytetit bregdetar.

Ditën e sotme, Agron Tare është prezantuar me drejtuesit e sektorëve në portin e Durrësit si Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv, i shoqëru

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i APD,  Agron Tare, u prezantua sot paradite në detyrën e re, me grupin e drejtuesve të Departamenteve