Akuzat për fletët e votimit, KQZ: Kjo është procedura që është ndjekur

15/07/2019 - 18:02

Zëdhënësja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Drilona Hoxha në një deklaratë për mediat ka bërë me dije të gjithë procedurën e ndjekur për mbërritjen e fletëve të prodhimit në KZAZ numër 6 në Vaun e Dejës.

Hoxha shprehet se akuzat që janë hedhur nga opozita janë të padrejta, duke bërë sqarim të hollësishëm për mënyrën sesi janë prodhuar fletët e votimit, si kanë kaluar në doganë etj.

“Duke marrë shkas për akuzat për KZAZ në Vaun e Dejës, sqarojmë opinionin publik se fletët e votimit janë prodhuar nga një kompani sllovene, CETIS. Fletët e votimit janë prodhuar më 28 qershor 2019. Transporti i fletëve është bërë më 29 qershor, ndërsa më 30 qershor kanë kaluar në doganë.

Në proces-verbalin e mbajtur në mëngjes, shkruhet qartë procedura e ndjekur në prani të zyrtarëve të KQZ. Janë kontrolluar elementët e sigurisë. Janë bërë të gjitha procedurat e rregullta. Pasi kanë dalë fletët e prodhimit nga dogana, ata janë nisur për në KZAZ nr. 6 në Vaun e Dejës. Shpërndarja e fletëve të votimit është bërë rreth orës 06.00, ndërsa QV janë hapur më orën 7”, tha zëdhënësja Drilona Hoxha ndër të tjera.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paraditja në vendin tonë do të jetë me vranësira të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat juglindore dhe veriore, duke sjellë reshje

Një numër i madh pallatesh që patën dëme në qytetin e Durrësit ishin të një ish deputeti tjetër.

Kryetari në detyrë i bashkisë së Durrësit, Zhulien Varfaj, është takuar sot me ndërtuesit e Durrësit.

Kryebashkiaku i përkohshëm i Durrësit, Zhulien Varfaj është takuar sot me ndërtuesit e Durrësit.

Janë riatdhesuar 173 azilantë shqiptarë që po qëndronin në mënyrë të paligjshme në Francë dhe në zonën Schengen.

Rritet numri i familjeve të dëmtuara nga tërmeti në Durrës që do të përfitojnë bonus qiraje.

Paketa anti-shpfije e qeverisë e cila ndodhet në parlament për miratim ka nxitur një valë të re reagimesh kundërshtuese nga shoqatat e ga

Ditën e sotme, Presidenti Ilir Meta ngjiti shkallët e prokurorisë së Tiranës me ftesë për të dëshmuar pas dorëzimit, të padisë për shpërd

Prej disa ditësh, ekspertët izraelitë janë duke inspektuar pallate dhe godina të dëmtuara në zonat e prekura nga tërmeti më 26 nëntor.

Prej disa muajsh ish-drejtori i ISKK Agron Tufa kanosej nga ithtarët e regjimit të vjetër. Ai ka kërkuar azil politik në Zvicër.