Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kallëzim në SPAK për "Vrasje në tentativë"

29/05/2020 - 10:26

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të bëjë një tjetër kallëzim sot në SPAK.

Kallëzimi do të bëhet në orën 11.00 për kallëzimin për veprën penale "Vrasje e mbetur në tentativë".

Sipas Aleancës, në momentin e shembjes, në godinën e Teatrit Kombëtar ndodheshin brenda disa artistë dhe aktivistë.

Aleanca ka bërë më dije se godina nuk u kontrollua para se të fillonte shembja dhe ata që ishin brenda kanë dalë vetëm kur dëgjuan fadromat.

Ndërkohë, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka kallëzuar në SPAK edhe Erion Veliajn e Arbjan Maznikun.

Mbi ta rëndon akuza për "Shpërdorim detyre" dhe "Korrupsion pasiv i dy zyrtarëve që kryejnë funksione publike kryer në bashkëpunim".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë disa banesa të vjetra në lagjen nr.5, në qendër të Durrësit.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar sot një foto nga brenda Spitalit Infektiv.

Vijojnë punimet për skemën e ujësjellësit në Njësinë Administrative Katund i Ri Lot IV, i cili do të furnizojë me ujë banorët e fshatrave

Vijojnë punimet për skemën e ujësjellësit në Njësinë Administrative Katund i Ri Lot IV, i cili do të furnizojë me ujë banorët e fshatrave

Shijaku ishte ndër qytetet e fundit në rang vendi që regjistroi rastet e para me koronavirus.

Bashkëshortja e 43-vjeçarit Bilbil Hasani, i cili i dha fund jetës në burgun "313" në Tiranë një vit më parë, Mirjeta, ka nisur betejen l

Prokuror i Apelit Durrës , Ludovik Dosaj rrezikon postin pas ankimimit të Komisionerit Publik.

Mjeku Ilir Allkja ka reaguar pas kritikave të zv.kryeministrit Erion Braçe, për mënyrën se si mjeku e kishte vënë maskën.