Ambasada britanike për dënimin e Shullazit: S'duhet të ketë hapësirë për kriminelët

14/11/2018 - 16:44

Në një postim në Facebook, edhe Ambasadori i Britanisë në vendin tonë, Duncan Norman ka përshëndetur vendimin e Krimeve të Rënda për dënimin e grupit të Emiljano Shullazit.

Sipas Norman, nuk duhet të ketë hapësirë të sigurt për kriminelët e rëndë dhe të organizuar për të vepruar.

POSTMI I PLOTË

Ambasadori Duncan Norman përshëndeti vendimin e gjykatave shqiptare për ta dënuar z. Emiljano Shullazi me 14 vjet burgim dhe dënimet e gjata të burgimit për bashkëpunëtorët e tij. Krimi i rëndë dhe i organizuar vazhdon të përkeqësojë ekonomitë tona, shkatërron jetë dhe dëmton komunitetet tona. Nuk duhet të ketë hapësirë të sigurt për kriminelët e rëndë dhe të organizuar për të vepruar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Një grup nxënësish nga shkolla e mesme “Gjergj Kastrioti” në Durrës vizituan Ambasadën nëpërmjet programit Njihu me Amerikën.

Qeveria Gjermane i kërkon Budenstagut gjerman të marrë vendimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së V

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, nuk ka qenë i vetmi që është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për hetimet që po

Deputeti më i ri në Kuvend, Selami Jenishehri rezulton të ketë qenë i dënuar për mashtrim.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në pyetje kryetarin socialist të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, lidhur me hetimet që po zhvi

Cilësia e dobët e ushqimeve dhe moszbatimi i ligjit nga ana e inspektorëve të Autoritetit të Kontrollit Ushqimor kanë nxitur anëtarët e F

Ndërsa politika ‘i nxin’ faqen në arenën ndërkombëtare vendit tonë të vogël, janë qytetarët shqiptarë, ekselentë në shkollë dhe punë, që

Qyteti i Durrësit dhe zonat përreth do të kenë një furnizim më të mirë me ujë të pijshëm në sajë të ndërtimit dhe vënies në funksion të r

Në datën 20 maj në kryeqytet do të zhvillohen punime në kabina nga ora 09:00 deri në 15:00 e për rrjedhojë përgjatë këtyre orëve do të ke

Të rinjtë demokratë sulmuan me domate dhe perime të tjera Drejtorinë e AKU-së në Durrës në shenjë proteste për cilësinë e ushqimeve që po