Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Ambasadori britanik takohet me gazetarët: "DurrësLajm" mbështetet përmes projektit tonë rajonal #Media4All

08/04/2021 - 21:13

Ambasadori britanik në Tiranë Duncan Norman zhvilloi sot në Durrës një takim me gazetarë të qytetit bregdetar.

Takimi erdhi në vazhdën e mbështetjes së vazhdueshme që ambasada e Mbretërisë së Bashkuar ka dhënë për median në Shqipëri.

Dëshmi e kësaj është edhe “DurrësLajm”, i cili së bashku me median tjetër lokale Amfora.al ka fituar këtë vit një projekt të rëndësishëm në kuadër të projektit rajonal #Media4ALL.

Në postimin në rrjete sociale, ambasada britanike shkruan:

“Takuam sot gazetarë nga #Durrësi për të diskutuar mbi gjendjen e Lirisë së Mediave dhe vështirësitë e shkaktuara nga krizat e Covid19 dhe tërmetit në Shqipëri.

Kënaqësi që kishim edhe përfaqësues nga Portali DurresLajm.al
 dhe Amfora, dy media lokale që mbështeten përmes Projektit tonë rajonal #Media4All.

Mbretëria e Bashkuar mbetet mbështetëse e të gjitha nismave në mbrojtje të Shtypit të Lirë”,
- shkruhet në postimin e ambasadës.

Takuam sot gazetarë nga #Durrësi për të diskutuar mbi gjendjen e Lirisë së Mediave dhe vështirësitë e shkaktuara...

Posted by British Embassy Tirana on Thursday, April 8, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një lagje e re pritet të nisë të ndërtohet në Ishëm, për personat e mbetur pa shtëpi nga tërmeti.

Ministrja Ogerta Manastirliu njofton se tashmë në Shqipëri numri personave që ka marrë vaksinën kundër koronavirusit, ka shkuar në 600 mi

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1952 testime, nga të cilat kanë rezultuar 57 raste poziti

Një tragjedi ka ndodhur në familjen Haliti nga Gjilani i Kosovës, me banim në Gjirin e Lalëzit.

Qendra Spitalore Universitare ka reaguar pas ndarjes nga jeta të tre familjarëve nga Gjilani si pasojë e helmimit.

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Gjirin e Lalzit, ku një familje me tre anëtarë nga Gjilani i Kosovës humbën jetën pasi konsumuan kërpu

Kjo është shtëpia e familjes Haliti në Gjirin e Lalëzit, ku ata po qëndronin prej ditësh.

Policia e Durrësit ka zbuluar një rast të kultivimit të bimëve narkotike në një shtëpi të marrë me qira.

Kjo është fotoja e fundit e familjes Haliti nga Kosova, Elfetja, Afrimi dhe Ferzinaze humbën jetën si pasojë e konsumimit të kërpudhave t

Mot i kthjellët me vranësira të lehta dhe kalimtare në të gjithë vendin gjatë gjithë ditës së diel.