Analiza e punës së Policisë Bashkiake, Sako: Plan masash për lirimin e hapësirave publike

22/08/2019 - 16:37

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako, zhvilloi një mbledhje analizë me policinë bashkiake. Drejtori i kësaj policie, Vasip Çopa, ka bërë një përmbledhje në lidhje me realizimin e objektivave nga 42 efektivët e policisë që ai drejton si dhe është ndalur tek problematikat e hasura gjatë punës së tyre.

Nga ana e saj, kryebashkiakja Sako i ka përgëzuar policët bashkiakë për punën e deritanishme, ku më kryesorja gjatë sezonit turistik ka qenë largimi i të gjithë ambulantëve nga vija bregdetare. Nga ana tjetër, kryebashkiakja Sako ka kërkuar një përkushtim maksimal dhe zbatim korrekt e pa asnjë kompromis i ligjit dhe i detyrave që ka kjo polici për të mos lejuar abuzivizmin dhe për t'i shërbyer sa më shumë qytetarit.

Kryebashkiakja Sako ka diskutuar me efektivët e policisë për një plan masash urgjente që lidhen kryesisht me lirimin e hapësirave publike në çdo zonë të Durrësit. Një organizim i ri i punës nga ana e kësaj policie dhe aksioni intensiv për lirimin e hapësirave publike, parkingjeve të paligjshëm, bashkëpunim sa më i ngushtë me qytetarët për të zbatuar ligjet dhe për të shmangur abuzimet ishin tema të bashkëbisedimit gjatë kësaj analize ku u caktuan edhe objektiva të qartë për t'iu përgjigjur sa më mirë nevojave të qytetarëve.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për tre muaj me radhë, të rinj të talentuar patën një mundësi të shkëlqyer për të nisur karrierën e tyre profesionale, falë projektit të

Ashtu siç ishte paralajmëruar, ditën e sotme në sallën e mbledhjeve të Autoritetit Portual Durrës u zhvillua takimi i Shoqatës së Detarëv

Policia greke ka zbardhur aktivitetin e organizatës ndërkombëtare të trafikut të kokainës, anëtarët e së cilës u arrestuan mëngjesin e së

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj thotë se ka pasur një indicie nga burgjet për lirimin e Endrit Dokles.

KLSH ka kallëzuar në Prokurori ish- drejtorin dhe dy ish- specialistë të ish- Drejtorisë së ALUIZNI-t Tirana Jug.

Vazhdon puna e Policisë Bashkiake së Durrësit në terren, për monitorimin e problemeve në shërbim të qytetarëve, për vendosjen e perimetri

Banorët e Shijakut, Katër Rrugëve dhe Xhafzotajt janë ngritur sot në protestë për infrastrukturën e rënduar të rrugës që lidh qytetin e D

Ambasada e Republikës së Shqipërisë ne Ankara bën me dije se deri tani nuk është identifikuar asnjë shtetas shqiptar i prekur nga tërmeti

Ditën mërkurë, më 29 janar 2020 pritet të mblidhet Këshilli Bashkiak Durrës.

Në mbledhjen e fundit të Shtabit të Emergjencave në Durrës është bërë një përmbledhje e situatës së deritanishme në terren përsa i përket