Anija e parë lundruese në Durrës, gjithçka duhet të dini për çmimin, itinerarin, ndalesat

26/06/2019 - 21:04

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit Ledion Lako bën të ditur se të mërkurën, më 26 qershor 2019, nisi lundrimin anija turistike “Happy Regina”. E veçanta është se kjo anije, me gjatësi 24 m në gjerësi 7 m, shpejtësi 8-7,5 nyja, lundron çdo ditë nga Mali i Robit në drejtim të plazheve të ndryshme të Durrësit, duke ofruar shërbim të certifikuar dhe me standarde për turistët!
Info

Mrekullitë e bregdetit të Durrësit me anijen turistike! Gjatë këtij udhëtimi, përgjatë 50 miljeve gji të plazhit, udhëtarët do të shohin plazhin e Durrësit, plazhin e Kallmit, Currilat, Porto Romanon, Kepin e Palit, Gjirin e Lalëzit, Kepin e Rodonit. Në këtë të fundit turistët do të ndalojnë për vizitë në kështjellën e Skënderbeut. Në Kepin e Rodonit do të shijonin plazhin e virgjër dhe do të relaksohesshin për rreth 3 orë.

Çmimi 35 euro / personi, për fëmijët 4 -12 vjeç: 50%
Koha e fillimit: Hotel Klajdi, ora 09:30. Afati / mbyllja: ora 17:00.

Th.M.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtoria e Burgjeve i ka miratuar lejen Kostandin Xhuvanit për të marrë pjesë në ceremoninë e lamtumirës së babait të tij, Gjergj Xhuvan

Shqiptari Petrit Likaj ka pranuar vrasjen e vajzës së tij 20-vjeçare, Sabrinës, ngjarje e ndodhur në muajin korrik në qytetin Adelaide në

Ambasada e Shteteve të  Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, ku tregon mënyrën se si do të funksionojë Struktura e Pos

Mbi 139 mijë udhëtarë me afro 34 mijë autovetura kanë shfrytëzuar tragetet e linjës nga porti i Durrësit gjatë periudhës 1 - 15 gusht 201

Sipas MeteoAlb, orët e paradites mbeten në ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë vendin, përjashtuar zonat veriore ku do të ketë vra

Dhuna ndaj turistëve spanjollë dhe video me pamje si në filmat aksion ku pronari i lokalit “Panorma” në Porto Palermo, Mihal Kokëdhima ka

Është liruar nga burgu kreu i FRPD-së, Arvit Bushati, pasi dhjetëra mbështetës të Partisë Demokratike protestuan para komisariatit të pol

Nëse mendoni se i nxehti ekstrem kaloi, gaboheni! Kjo javë do të rikthejë temperaturat përvëluese.

Dy turistet e humbura në Alpet shqiptare janë gjetur.

Eugenio Galdón është spanjolli që pa tmerr me sy teksa kishte zgjedhur të vizitonte Porto Palermon në Shqipëri dhe fati e përballi me Mih