Antidroga e Durrësit sekuestron 21 kg kanabis çokollatë, 5 në pranga

14/03/2019 - 10:19

Policia e Durrësit në bashkëpunim me Prokurorinë dhe Forcën e Posaçme Operacionale e Policisë së Shtetit, pas një hetimi disa mujor kanë finalizuar operacionin antidrogë të koduar “VAZHDIMËSIA”, në kuadër të të cilit u sekuestruan rreth 21 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike në formë çokollate, si dhe ranë në pranga 5 persona.

Si rezultat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: 

A.Ç., 53 vjeç, 

G.K., 38 vjeç,  

I.K. 50 vjeç,  

R.K. 25 vjeç, 

L.Y., 47 vjeç, të gjithë banues në Lushnje. 

Këta shtetas gjatë operacionit u kapën në flagrancë pranë stacionit të trenit Lushnjë me një sasi prej 21 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike në forme çokollate, (Cannabais Sativa), e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale së bashku me dy automjete dhe një sasi parash. 

Policia e Durrësit informon se vazhdon puna për dokumentimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Materialet do t'i kalojnë Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës Durrës për hetime të mëtejshme në ngarkim të shtetasve për veprën penale të "Prodhim shitje të narkotikeve, kryer në bashkëpunim".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar burgim të përjetshëm për Namik Velajn, i cili mbyti bashkëshorten e tij dy vite më parë.

Dervis Arapi, 33-vjeçari të cilit iu vra i ati nga vëllezërit Ekonomi në Durrës dy vjet më parë, ngjarje në të cilën u akuzua edhe Jurgen

Pas shpalljes në kërkim nga policia të Dervis Arapi, i cili dyshohet se është hakmarrë ndaj Jurgen Kurtit për vrasjen e të atit ndodhur n

Grupimi "Bicycle Durrës" ka paralajmëruar një protestë përpara Bashkisë Durrës mw 24 mars (të dielën), ku do të paraqiten publikisht kërk

11 nxënës janë helmuar pas një eksperimenti të bërë në shkollë. Ngjarja ka ndodhur në një shkollë në Bulqizë.

Këtë vit, vendi ynë shënon 10 vjet anëtarësim në Aleancën Euroatlantike.

Shkarkohet nga detyra ambasadorja shqiptare në Athinë, Ardiana Hobdari.

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare dominojnë në ultësirën perëndimore.

Për dy ditë ( sot dhe nesër, e mërkurë dhe e enjte) në disa zona në Durrës dhe Shijak do të stakohet energjia elektrike.