Apeli i policisë rrugore: Po konsumove alkool, destinacioni është në?????? (VIDEO)

Postuar: 20/05/2018 - 09:10

   Policia Rrugore e Tiranës u ka bërë apel të gjithë përdoruesve të makinave që të mos konsumojnë alkool kur janë në timon pasi destinancioni i tyre do të jetë në komisariat.

Ndërkohë, rrugorët kanë publikuar një video, ku një shofer ka kaluar limit e konsumimit të alkoolit, policia thotë se “në rast se do konsumosh alkool dhe do drejtosh mjetin nën efektin e alkoolit, apo në gjendje të dehur, destinacioni është në?????????”.

Postimi i plotë:

Me Policinë Rrugore të Tiranës. Kontrolle me Drager e Radar në të gjitha rrugët e Tiranës për parandalimin e aksidenteve rrugore. Drejtuesi i mjetit, 36-vjeçari K.D drejton mjetin në gjendje të dehur në masën 0.81 mg/l. Fundjava shijohet edhe duke përdorur mjetet e transportit publik, se në rast se do konsumosh alkool dhe do drejtosh mjetin nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur, destinacioni është në ?????????. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deklarata e historianes shqiptare Elena Kocaqi se në Greqi nuk ka grekë, por janë arvanitas të greqizuar si dhe raca të tjera, nuk ka kal

Territori shqiptar mbetet gjatë gjithë ditës në kushtet e motit të kthjellët përjashtuar Verilindjen dhe zonat Lindore ku pasditja fuqizo

   Pas “furtunës” së shkaktuar në Prokurori për hetimin e kërkuar për 10 prokurorë, Arta Marku, u përgjigj duke thënë se se kjo situatë ë

   Sokol Stojani, një ndër drejtorët kryesorë të Prokurorisë së Përgjithshme u lirua nga detyra më 19 shtator, sipas një urdhri të rrjedh

   143 persona kanë humbur jetën gjatë 8 muajve të parë të këtij viti në aksidente rrugore.

29 prej viktimave ishin femra.

   Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë regjistroi procedimin penal Nr.164/2017 për veprën penale  “Tr

   Qeveria ka zyrtarizuar tenderin për të dhënë me koncesion për 20 vjet kontrollin e pompave në stacionet e karburanteve.

Çështja “Shullazi” vijon të përplasë prokurorë të Krimeve të Rënda dhe kryeprokuroren e përkohshme, Arta Marku.

Pak ditë pas aksionit të IKMT-së në Jalë për prishjen e 9 objekteve që nuk dispononin dokumente dhe ishin në tokë shtetërore, kreu i Insp

Dosja “Shullazi”, ka shkaktuar një kaos të vertetë brenda ambiente të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ku Prokurorja e Përgjithshme Arta