Apeli i rëndësishëm i n/kryetarit të bashkisë Durrës, Florian Tahiri, për qytetarët (VIDEO)

18/02/2020 - 19:30

Kur kanë mbetur edhe 10 ditë nga përfundimi i afatit të aplikimit online të qytetarëve të Durrësit në platformën e rindërtimit “Shtëpia ime”, nën kryetari i bashkisë, Florian Tahiri, apelon për pjesëmarrje të gjerë të të gjithë banorëve të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

“Duke aplikuar ju përfitoni strehim, rikonstruksion, rindërtim. Sportelet e bashkisë janë të hapura çdo ditë, nga e hëna në të diel, nga ora 08.00 deri në 18.00. Aplikoni online dhe përfitoni nga platforma e rindërtimit”,-  thotë në mesazhin e tij për qytetarët n/kryetari Tahiri.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Liria e shtypit nuk duhet të minohet nga masat kundër dezinformimit në lidhje me COVID-19”.

Ministria e Shëndetësisë informon se, në spitalin Infektiv ka ndërruar jetë një pacient 75-vjeçar.

Arrestohet drejtori i ‘Burgut 313’, Eduard Struga, raporton "BalkanWeb".

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton shtetasit shqiptarë në Poloni se për shkak të situatës aktuale me Covid-19, autoritetet

Nga 27 rastet e reja me koronavirus në vend, 12 prej tyre janë nga Shkodra, duke e bërë kryeqendrën e Veriut të tretën pas Tiranës e Durr

Duke filluar nga nesër në orën 13:00 deri të hënën në orën 5:00, gjithçka do të jetë e mbyllur, dhe asnjë kalimtar nuk do të lejohet të d

Bashkimi Europian përmes zyrës së Kombeve të Bashkuara në Shqipëri ka akorduar 4 milionë euro në fushën e shëndetësisë në luftën kundër C

Policia e Shtetit vijon aplikimin e gjobave për të gjithë ata qytetarë që nuk zbatojnë rregullat kufizuese të vendosura nga shtetit për p

Ministrja e Ekonomisë së Financave, Anila Denaj ka ftuar të gjithë qytetarët që të aplikojnë për pagesën e papunësisë në kohën e COVID-19