Apeli i rëndësishëm i Policisë Bashkiake Durrës për qytetarët dhe subjektet private (FOTO)

25/02/2020 - 19:26

Policia Bashkiake e Durrësit bën një apel për të gjithë qytetarët dhe subjektet private, që hedhin mbeturina në mënyrë abuzive.

Policia Bashkiake u kërkon subjekteve që mbeturinat apo mbetet industrial t’i hedhin në vendet e përcaktuara në landfille, në të kundërt do të përballen me gjoba, deri në ndjekje penale.

Në të njëjtën kohë, Policia Bashkiake fton qytetarët që t’i denoncojnë të gjitha rastet abuzive në numrin e telefonit të këtij institicioni.

Njoftimi i Policisë Bashkiake Durrës:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përcollën sot në aeroportin e Rinasit, 30 mjekë dhe infermierë të

Ish-deputetja e Durrësit, Fatbardha Kadiu, ka denoncuar përmes një statusi në Facebook faktin se një pacient i prekur nga Covid-19 po mba

Në zbatim të masave kufizuese të shpallura për parandalimin e përhapjes së COVID-19, gjatë periudhës së kufizimeve të lëvizjes së shtetas

Banorët e lagjes 8 në Durrës kanë protestuar mesditën e sotme për kërkesa jetike si ushqimi, pasi janë në pamundësi për t’i siguruar vetë

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të nisën për në Itali sot në ndihmë të kolegëve të tyre për të përballuar situatën e koronavirusit.

Një 65-vjeçar shqiptar me banim në Romë humbi jetën nga koronavirusi  Vetë bashkëshortja e tij, Anila, e dha lajmin e hidhur përmes një n

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka postuar në rrjete sociale një foto të stafit të avionit “Lasgushi”, të kompanisë Air Albania

Riatdhesohen 6 shqiptarët e parë të ngelur në Bari, të cilët për 14 ditë duhet të vetëkarantinohen.

Kreu i Këshillit Bashkiak Durrës, Ani Dyrmishi dhe kreu i Policisë Bashkiake Vasip Çopa kanë qenë sot në tregun agro-ushqimor për t’i kër