Apeli liron nga burgu ish-kreun e Kadastrës Durrës, Liridon Pula

18/10/2019 - 13:11

Gjykata e Apelit ka liruar nga burgu ish-kreun e Kadastrës Durrës, Liridon Pula.

Në përfundim të seancës, trupa gjykuese ka vendosur masën e sigurisë "detyrim paraqitje" për Pulën.

Ish-kreu i Kadastrës Durrës u arrestua në fillim të muajit tetor pas akuzave të ngritura nga prokurori Arjan Ndoja për "shpërdorim detyre".

Kujtojmë që arrestimi i Pulës solli reagime të shumta nga ana e kryeministrit Edi Rama dhe zv/kryeministrit Erion Braçe, të cilët akuzuan prokurorin e çështjes Arjan Ndojën se punon për llogari të grupeve kriminale.

Madje, kreu i qeverisë e lidhi emrin e prokurorit Ndoja me grupin  ''KÇK'' (Kap çfarë të kapësh) duke shigjetuar prokurorët dhe gjyqtarët e inkriminuar në vend. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Personazhi i radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur” është Kastrioti i cili u bë i njohur nga të gjithë, pasi videoja e tij

Shqiptarët që punojnë dhe jetojnë në Selanik të Greqisë kanë grumbulluar një sasi të konsiderueshme ndihmash për banorët e prekur nga tër

Një operacion antidrogë u zhvillua mbrëmë në Tiranë nga policia e kryeqytetit, Durrësit, Fierit, ndërsa në pranga kanë rënë 7 persona.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka njoftuar përmes një postimi në rrjete sociale lajmin e mirë, se që nga fillimi i vitit, në hartat

Bashkia e Durrësit, përmes një postimi në rrjete sociale, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen para kohe nga jeta të punonjësit të saj, I

Një ditë pasi përcolli të atin për në banesën e fundit, Bora Ferri, vajza e artistit të mirënjohur Xhevdet Ferri ka vendosur të flasë me

Gjykata e Tiranës dha sot masën e sigurisë për të arrestuarit pas tërmetit në Tiranë.

Ndahet nga jeta pas një ataku kardiak, Ilirjan Tanko, drejtor i arkivës pranë bashkisë Durrës.

Një operacion policor për kapjen e një personi shumë të kërkuar, me rrezikshmëri të lartë shoqërore është zhvilluar gjatë natës në Vlorë.