Apeli shtyn me dy muaj seancën për Zaganin, në sallë ishte i ati

21/11/2019 - 12:27

Në Gjykatën e Apelit Vlorë u mbajt sot seanca e radhës për për ish-oficerin e policisë, Dritan Zagani, i cili akuzohet për shpërdorim detyre dhe moskallëzim krimi, vepra penale për të cilat është dënuar denuar me 4.5 vite heqje lirie.

Por seanca u shty me dy muaj, për shkak të kërkesës së Ministrisë së Drejtësisë, pasi nuk ka arritur që të njoftojë Zaganin përmes autoriteteve zviceriane.

Burimet thonë se i pranishëm në seancën me dyer të mbyllura ka qenë babai i Dritan Zaganit.

Ish-shefi i Antidrogës, Dritan Zagani, rreth 5 vjet më parë denoncoi ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri për lidhje me trafikun e drogës dhe grupin e Habilajve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbi 16 ton ndihma humanitare të grumbulluara nga komuniteti shqiptar i Selanikut në Greqi janë nisur për në Shqipëri.

Të gjithë ata qytetarë që kanë humbur shtëpitë e tyre nga tërmeti i 26 Nëntorit do të përfitojnë banesa në bazë të numrit të familjarëve.

Jemi në pikun e dimrit, dhe moti po tregon qëndrueshmëri.

Nesër në orën 10.00, Gjykata e Tiranës do të japë masat e sigurisë për 31 personat e ndaluar për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit.

Bashkia e Durrësit ka publikuar online 6 shpallje për vende të lira pune në administratën vendore.

Dalina Bucaj do të jetë drejtoresha e re e Tatimeve në Durrës.

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar sot masën e sigurisë për 6 personat e dyshuar të rastit të bujshëm “Toyota Yaris”.

Kur kanë kaluar 53 ditë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit 2019, shit-blerja e apartamenteve në Durrës është thuajse e bllokuar.

Gjyqtarja Enkeleida Hoxha që mori vendimin për lirimin e Endrit Dokles ka shqyrtuar më përpara dhe 5 kërkesa të këtij të dënuari shkruan

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 4.032 tonë marmaladë në Pikë Kufitare të Hanit të Hotit.