Apeli s'ndryshon dënimin, "Eskobari" nuk i shpëton dënimit me 10 vite burg

17/10/2019 - 14:34

Aplei i Krimeve të Rënda ka hedhur poshtë kërkesën e Klement Balilit për të fituar pafajësinë, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda.

Kjo e fundit e ka dënuar "Eskobarin e Ballkanit" me 14 vite burg, i cili për shkak të gjykimit të shkurtuar, do të vuajë 10 vite burg.

Balili e apeloi vendimin e Shkallës së Parë, duke kërkuar pafajësinë, me pretendimin se gjykata nuk kishte prova kundër tij, por Apeli ka rrëzuar sot kërkesën e tij. Klement Balili akuzohet për “Trafik ndërkombëtar droge”, “Grup të struktura kriminal”, “Pastrim parash”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas Elsa Toskës, e cila u betua e para tek Presidenti Ilir Meta, vijuan betimin Fiona Papajorgji dhe më pas Marsida Xhaferllari.  Kjo e f

Elsa Toska bëhet anëtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese, pas Besnik Muçit që bën betimin para Presidentit.

Socialistët e kundërshtojnë kandidaturën e Marsida Xhaferllarit për gjyqtare kushtetuese, jo duke i bërë vërejtje profesionale, por ngaqë

Bashkimi Evropian u bëri thirrje të gjitha institucioneve shqiptare të përfshira që konflikti i interpretimit mbi përbërjen e Gjykatës Ku

Prej disa ditësh, Kreshnik Ternova është emëruar në postin e Drejtorit të Shërbimeve të Transportit Rrugor Durrës, post që deri në fillim

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh” kampionen e atletikës, Luiza Gega.

Prefektura e Durrësit bën të ditur se një ditë më par5 është mbajtur në institicionin e prefektit mbledhja e Komitetit Rajonal të Zhvilli

Gjykata e Apelit në Durrës ka liruar Ardian Iljazajn, ish-drejtorin e Hipotekës në Durrës.

Ymer Çira, është gjyshi i Alvin Berishës, babai i nënës së tij Valbona Berisha e cila u vra në Siri.

Në një kohë që numri i shqiptarëve që po drejtohen emigrimit dhe më së shumti Gjermanisë, Ambasada Gjermane Tiranë ka publikuar në faqen