Arbana uron besimtarët muslimanë: Sakrifica ime dhe e familjes time shkoftë për rindërtimin e Shijakut dhe xhamisë së re

23/05/2020 - 22:01

Në ditën e Fitër Bajramit nuk ka munguar dhe urimi i kryetarit të Bashkisë së Shijakut, Elton Arbana.

Teksa poston në Facebook një video së bashku me fëmijët e tij, ai uron të gjithë besimtarët muslimanë Gëzuar Bajramin.

Postimi i plotë:

Të nderuar vëllezër e motra muslimanë!

Pas një muaji sakrifice, devotshmërie dhe agjërimi, BAJRAMI vjen si një ditë feste dhe reflektimi ndaj së mirës dhe lutjes për shëndet e begati.

GËZUAR BAJRAMIN të gjithë besimtarëve muslimanë.

Urojmë që kjo festë të përcillet jo vetëm me urime të mira, por edhe me vepra të mira, sepse kjo ditë është ditë e mëshirës, faljes, mirëkuptimit, mirësisë dhe paqes.

Sakrifica e agjërimit për mua dhe për gjithë familjen time shkoftë në të mirë të qytetit të Shijakut, në këtë vit deçiziv për Rindërtimin e tij dhe lajmi më i mirë në këtë ditë të madhe vjen për rindërtimin e xhamise se re të qytetit tonë.

Nga familja jonë, për familjet tuaja ju urojmë që Zoti ju dhëntë mbarësi dhe mirësi të gjithëve.

Faleminderit!

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se për shkak të numrit të lartë të rasteve të reja me koronavir

Komisioni për Ekonominë dhe Financat, dhe deputetët e Qarkut të Durrësit, nën drejtimin e kryetares së Komisionit, znj.

Komisioni Evropian ka prezantuar vlerësimin e tij për përmbushjen e kërkesave për mekanizimin e mbajtjes së liberalizimit të vizave me Sh

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 56-vjeçarin me iniciale R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave të mitur

Sot u zhvillua mbledhja e dytë e Komitetit Rajonal për Zhvillimin e Turizmit, nën drejtimin e Prefektit të Qarkut Durrës Roland Nasto, ku

COVID-19 futet në gjykatën e posaçme kundër krimit e korrupsionit duke pezulluar proceset gjyqësore për ditën e sotme, pasi ka prekur një

Ushtria shqiptare ka zhvilluar dje një operacion për pastrimin e ishullit të Sazanit nga municionet luftarake të depozituara atje ndër vi

Ambasada gjermane në Shqipëri paralajmëron qytetarët e saj lidhur me udhëtimet drejt vendit tonë duke paraqitur kornizën e situatës me pa

Nga 90 rastet e reja me koronavirus të identifikuar në të gjithë vendin, 15 janë regjistruar në Durrës.