Arrestimet për tërmetin, vetëm 7 nga të ndaluarit lihen në burg

18/01/2020 - 11:11

Gjykata e Tiranës dha sot masën e sigurisë për të arrestuarit pas tërmetit në Tiranë.

7 prej të ndaluarve janë lënë në arrest me burg, 11 me detyrim me paraqitje, ndërsa 12 në arrest shtëpie.

Arrest me burg per 

Fatbardh Plakun

Fejzi Dyrmishi

Besnik Fuçia

Hodo Valgjoni

Artur Skela

Gëzim Shkalla

Naim Shehi

"Arrest shtëpie" per

Vjollca Hoxholli

Agim Eski

Gerti Çalliku

Ali Dyrmishi

Asqeri Xhanari

Faik Fejzo

Ndoc Pepkolaj

Mehmet Felani

Pëllumb Korfuzi

Qirjako Gjergo

Shefqet Doda

Luan Bejta

"Detyrim paraqitje"

Anila Harxhi

Bukurije Halili

Zhaneta Tagani

Reis Muça

Merita Kushe

Hekri Visha

Adhurim Qehaja

Stela Maze

Shpëtim Kerciku

Ermir Çina

Jan Ikonomi

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë pasi babai i saj vrau nënën dhe ndërsa ka varrosur të ëmën, vajza e të ndjerës Hajdije Tasuni ka postuar një mesazh shumë të ndj

Në një kohë kur kryeministri Edi Rama ka kërkuar ruajtjen e qetësisë dhe mos përhapjen e panikut nga koronavirusi, drejtori i kadastrës E

Sipas raportit të Agjencisë Evropiane për Azilin (EASO) Shqipëria vazhdoi të ishte mes dhjetë vendeve me numrin më të madh të azilkërkues

Bashkia e Durrësit ka shpallur dy vende të lira pune.  Për të dy vendet vakante ftohen të gjithë kandidatët e interesuar të dorëzojnë dok

Në prill të vitit të kaluar Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD) inauguroi dy investime të mëdha të bëra në fushën e Multime

Janë përzgjedhur 4 kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Miratohet lista e tretë me 1588 emra të rinj që do të përfitojnë subvencionimin e qirasë në Durrës.

Gjykata Kundër Krimit të Oranizuar ka vendosur sot sekuestro të pronave të Altin Hajrit, i shpallur në kërkim për vrasjen e Jan Prengës.