Arrestohen 2 persona për vjedhje dhe armëmbajtje pa leje

27/12/2012 - 10:46

 

VLORE- Policia e Vlorës ka arrestuar dy persona të cilët akuzohen për vjedhje dhe armëmbajtje pa leje.

Burime nga policia bëjnë me dije se është arrestuar 37-vjeçari Genci Shehu, pasi akuzohet për vjedhje të mbetur në tentative. Sipas policisë, Shehu u kap në flagrance duke vjedhur një dyqan me materiale elektrike.

Gjithashtu policia e Vlorës ka arrestuar edhe 23-vjeçarin e shpallur në kërkim, Olsi Koceli i cili akuzohet për kanosje në bashkëpunim dhe  armëmbajtje pa leje.

Sipas policisë Koceli ishte i dënuar edhe më parë për veprën penale të vjedhjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë pas shembjes së pallatit 6-katësh në lagjen nr.11, bulevardi "Dyrrah" tashmë është i lirë për qytetarët e Durrësit.

Pas 10 ditësh, banorët e kompleksit "Jedas" në Durrës janë rikthyer protestës para bashkisë së qytetit mëngjesin e sotëm.

Një granatë e paplasur është gjetur afër Drejtorisë së Policisë Tiranë teksa punonjësit e UKT po gërmonin për një kanal.

Paga e luftës ka mbledhur pranë drejtorisë së Tatim Taksave mesditën e sotme reth 100 punonjëse të fasonerisë "The Star" në Durrës.

Kolapsi mjedisor që ka përfshirë Durrësin në prag të sezonit turistik me çështjen e mbetjeve urbane, shqetëson jo pak banorët e këtij qyt

"Më shumë se 40 mijë receta me rimbursim kanë marrë falas pacientët kronikë në këto muaj të epidemisë së COVID19 në vendin tonë, krah

Pas punonjësve të policisë, në pension të parakohshëm do të dalin njerëzit e Shërbimit Informativ Shtetëror, institucioni kryesor i sekre

Kryeqyteti do të ketë mungesë të furnizmit me ujë gjatë fundjavës.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Xhentil Bardhi 24 vjeç, njëri nga dy vëllezërit që u ekzekutuan mbrëmë në Krujë kishte ndjekur dhe mbaruar seminarin e priftërinjve në Sh