Arrestohen 6 durrsakë për trafik droge dhe organizata kriminale

Postuar: 07/07/2015 - 11:34

7 korrik 2015 – Finalizohet me sukses operacioni “Ricarica”, duke vënë në pranga 6 persona nga Durrësi.

Burime zyrtare të Policisë së Durrësit njoftojnë se ky operacion u bë i mundur në sajë të bashkëpunimit të Sektorit për Narkotikët në Drejtorinë e Policisë Qarkut Durrës, me Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë Tiranë dhe Zyrën e Interpolit.

Në pranga ranë këta persona:

•Kastriot Dyrmishi, 32 vjeç, banues në Durrës,

•Laert Teneqexhi, 25 vjeç, banues në Durrës,

•A. T., 49 vjeç, banues në Durrës,

•E. T. 52 vjeç, banues në Durrës,

•G. T., 24 vjeç, banues në Durrës,

•L. T., 46 vjeç, banues në Durrës.

Mbi gjashtë durrsakët rëndojnë akuzat për veprat penale “Krijimi i organizatave kriminale” dhe “Trafikimi i lëndëve narkotike”, ndaj të cilëve ishin lëshuar urdhër-arreste nga Gjykata e Firences.

/S.L. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   OSHEE në Durrës duket se ka nisur edhe njëherë aksionin për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë.

   Në zonën e Kodër Vilës në përfundim të fazës së parë të fushatës së pyllëzimeve është organizuar një aksion me pjesëmarrjen e nxënësve

Që nesër pritet të ketë ulje temperaturash dhe reshje shiu e bore pasi territori i vendit preket nga i ftohti siberian që deri të premten

Autoriteti Portual i Durrësit është gati të hapë garën tenderuese për projektin e thellimit të kanalit hyrës në port.

Ka ndërruar jetë pak ditë pasi u aksidentua nga një automjet pranë Universitetit të Arteve në kryeqytet, biznesmeni i njohur Gëzim Memlik

30-vjeçarja e cila shkaktoi aksidentin e rëndë me dy viktima mëngjesin e sotëm në zonën e Golemit është ndaluar nga policia.

Dy tërmete njëri pas tjetrit, për 2 minuta janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Veri të Shqipërisë.

Vdekja në mënyrë tragjike e 69-vjeçarit Xhemil Pisku dhe nuses së tij Edlira Pisku mëngjesin e sotëm, ka hidhëruar jo vetëm familjarët po

Ish-drejtori i Shërbimit Social në Durrës, Dorian Hatibi përmes një postimi në Facebook , ka reaguar rreth një çështjeje që shqetëson jo

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës së sotme do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin, më të dukshme