Arrestohet avokati durrsak, përndiqte vazhdimisht Sokol Ballën

23/04/2015 - 10:15

23 prill 2015 - Një avokat nga qyteti i Durrësit është arrestuar nga uniformat blu, pasi përndiqte me mesazhe në mënyrë të vazhdueshme gazetarin Sokol Balla.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë së Durrësit arrestuan në flagrancë avokatin Ilir Malindi, 62 vjeç, banues në Durrës.

Sipas njoftimit zyrtar të policisë, avokati i ka dërguar mesazhe të shumta kërcënuese përmes telefonit gazetarit të njohur Balla, emri i të cilit është ndër më të lakuarit ditët e fundit në media, për shkak të videos erotike të tij që u publikua në internet.

Mësohet se materialet procedurale në ngarkim të avokat Malindit, i kaluan Prokurorisë së Durrësit e cila do ta hetojë për veprën penale të “Përndjekjes”.

/S.L. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazetari i ‘Bild’ Peter Tiede ka reaguar sërish në lidhje me padinë e ngritur ndaj tij nga Kryeministri Rama.

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e sotme një takim elektoral në qytetin e Kukësit.

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, pas kërkesës për të mësuar procedurën me të cilën janë futur në

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama njoftoi se i kishte dorëzuar prokurën e tij avokatit gjerman Matthias Prinz për të ndjekur procedura

Gazetari gjerman i të përditshmes "Bild", Peter Tiede ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama njoftoi përmes Twitterit se i kishte dhënë pr

Mbytja e disa personave këtë sezon veror që sapo ka nisur ka konkluduar me ngritjen e një sërë problematikash në njësinë Task-Forcë të tu

Kryeprokuorja Arta Marku u ka dërguar një udhëzim prokurorëve lidhur me periudhën para dhe pas zgjedhjeve vendore.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme do të jenë në zonat jugperëndimor