Arrestohet shoferja e “Audi”-t në Durrës që përplasi çiftin, burri në luftë me jetën

07/12/2017 - 14:51

Burime nga Policia bëjnë me dije se drejtuesi i motorit që u përplas një ditë më parë në hyrje të qytetit të Durrësit ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në spital, ndërsa gruaja e tij fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

Policia njofton gjithashtu se ka arrestuar drejtuesen e mjetit tip “Audi”  që përplasi motorin ku po udhëtonin çifti i bashkëshortëve.

“Më datë 06.12.2017, u arrestua në flagrancë shtetasja M.S, vjeç 40, banuese në Durrës, pasi në rrugën Ura e Dajlanit–Stacioni i  Trenit, duke drejtuar me leje drejtimi mjetin tip “Audi”, është përplasur me çiklomotorin tip “Piaggio””, thuhet në njoftimin e bluve.

Për pasojë janë aksidentuar drejtuesi i çiklomotorit S.K. e pasagjerja L.K., vjeç 54 e 47, banues në Durrës, të cilët ndodhen në spital, S.K. në gjendje të rëndë për jetën dhe L.K jashtë rrezikut për jetën.

Aksidenti i rëndë u regjistrua dje rreth orës 15:30, ku “DurrësLajm” i pranishëm në vendngjarje solli këto pamje menjëherë pas përplasjes. Gruaja e aksidentuar ndodhej e traumatizuar dhe e mbuluar nga gjaku, mdërkohë që bashkëshorti i saj ishte marrë me urgjencë për t’u dërguar në spitalin rajonal.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ditën e 11-të të protestës, banorët e Astirit, banesat e të cilëve preken nga shembja për shkak të projektit të Unazës së Re.

OSBE ka mirëpritur vendimin e gjykatës për Emiljano Shullazin dhe bandën e tij.

Zëvendësministri Sandër Lleshaj zhvillon takim me strukturat e policisë së Durrësit pasditen e sotme.

Plot 18 masa disiplinore janë rekomanduar për drejtues dhe punonjës të spitalit të Vlorës, pas një inspektimi të kryer nga Task Forcë Ant

Në një postim në Facebook, edhe Ambasadori i Britanisë në vendin tonë, Duncan Norman ka përshëndetur vendimin e Krimeve të Rënda për dëni

Tregtarët e makinave të përdorura protestuan sot kundra projekt-vendimin të qeverisë që do të kufizojë importin e mjeteve të përdorura që

Bashkia e Durrësit ka organizuar ceremoninë solemne me rastin e 14 Nëntorit, ditës së çlirimit të Durrësit nga pushtuesit nazifashistë në

Në një ceremoni të zhvilluar në Tiranë, u finalizua sot negocimi për Marrëveshjen e Mirëmbajtjes midis TAP-it dhe shoqërisë së përbashkët

Pas ambasadës amerikane në Tiranë, edhe ajo gjermane ka përshëndetur vendimin e Krimeve të Rënda për dënimin e grupit të Shullazit me 55

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar kontroll në tregun e hapur (Markatë), Bashkia Elbasan ku ka konstatuar disa subjekte që tregto