Arta Marku mesazh të fortë prokurorëve të Durrësit

Postuar: 08/02/2018 - 13:15

Kryeprokurorja e Përgjithshme Arta Marku sot ka mbërritur në Durrës dhe ka zhvilluar një takim me prokurorët e Prokurorisë së rrethit, si dhe ka marrë pjesë në analizën vjetore.

"DurrësLajm" mëson se Marku gjatë analizës ka kërkuar nga prokurorët e Durrësit hetim të thellë për pasuritë e ngritura mbi bazën e aktivitetit kriminal si dhe sekuestrimin e tyre.

"Prokurorët nuk duhet të ndalen vetëm me hetimin e veprës penale korruptive por duhet të thellojnë hetimin pasuror të veprës penale në lidhje me asetet që kanë në burim të ardhura kriminale nga veprime korruptive. Kjo me qëllim jo vetëm ndëshkimin e autorit për krimin e kryer por edhe sekuestrimin dhe konfiskimin e aseteve të krijuara prej tyre," raporton "DurrësLajm".

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pëllumb Nako është ekspert i çështjeve të sigurisë dhe, kur e pyet mbi gjendjen e rendit në vend, preferon t’u referohet shifrave.

   Plazhi i Durrësit konkurron me plazhet e tjera të vendit me çmimet e ulëta që u ofrohen sipas kategorive të gjithë pushuesve.

   Sqarimi i policisë shqiptare mbi çështjen e ndalimit nga policia greke në bazë të kërkesës së autoriteteve italiane të biznesmenit Edm

   Stina e verës shoqërohet me viroza, por gjendja ndërlikohet pasi njerëzit për shkak të pushimeve verore, zhvendosen nga vendet e banim

   Dy tërmete kanë goditur sot Shqipërinë, në jug dhe juglindje të vendit. Nga të dhënat ka rezultuar se lëkundjet kanë qenë me magnitudë

   Drejtori i Departamentit për Sigurinë Gjovalin Loka i shoqëruar nga Drejtoresha për Kufirin dhe Migracionin Durrës ka inspektuar plazh

Prokurori në prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka, ka mundur të kalojë Vetingun me një nivel minimal sa i p

Emigracioni ilegal dhe azil-kërkimi në Gjermani për motive ekonomike tanimë duken një kapitull i mbyllur për qytetarët e Shqipërisë.

Gjatë aksionit që AKU po ushtron në zonat bregdetare, trupa inspektuese DRAKU, Vlorë ka evidentuar 2 subjekte në Llogara, me aktivitet “R

Paraditja vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në zonat Perëndimore por vranësira të shpeshta do ketë ekstremi Verior dhe gjithë zon