Asnjë masë për pastrimin e kodrës në Currila (FOTO+VIDEO)

Postuar: 10/03/2016 - 11:01

Kanë kaluar 5 ditë që kur dherat nga kodra e Currilave kanë rrëshqitur sërish, dhe deri më tani nuk është marrë asnjë masë ndërhyrjeje.

Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që rrëshqitjet e dherave të kodrës argjilore të jenë masive, e të përfundojnë ashtu si dikur në trotuare, duke i bllokuar totalisht.

Por as ndërmarrja e Rrugëve apo e Pastrimit nuk kanë pastruar asgjë.

E gjithë struktura e ndërtuar në dy vjet më parë ka ceduar dhe brezaret e ndërtuara kanë rrëshqitur disa metra së bashku me rrjetën prej teli.

“DurrësLajm” ju sjell pamje nga Currilat, të fiksuara gjatë paradites së sotme.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit publikojnë rezultatet e shtatë javëve të ndërhyrjes në ter

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka nisur hetim ndaj oficerëve që kishin dijeni për operacionin për arrestimin e ish-zyrtarë

Blutë e Durrësit finalizojnë operacionin antidrogë të koduar "Luzi", sekuestrohen drogë e armë zjarri si dhe arrestohen në flagrancë dy p

Kthjellimet dominojnë të gjithë vendin duke përjashtuar ekstremin Veriperëndimor gjatë paradites, kur do ketë vranësira kalimtare.

   Katër drejtues të lartë të Policisë së Shtetit në katër qarqe të vendit nuk i jepnin llogari drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së

   Prokuroria për Krimet e Rënda nuk ka lëshuar tre urdhër-arreste, por katër të tillë për ish-drejtues të lartë të Policisë së Shtetit,

   Një deputete e Partisë Socialiste është thirrur nga Prokuroria për Krimet e Rënda për të dëshmuar në lidhje me dosjen “Habilaj”.

   Gazetari Mentor Kikia i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, thotë se në ka një institucion që duhet akuzuar sot është Prokur

   Gazetari Basri Çollaku i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, thotë se ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka lidhje fare