Asnjë masë për pastrimin e kodrës në Currila (FOTO+VIDEO)

Postuar: 10/03/2016 - 11:01

Kanë kaluar 5 ditë që kur dherat nga kodra e Currilave kanë rrëshqitur sërish, dhe deri më tani nuk është marrë asnjë masë ndërhyrjeje.

Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që rrëshqitjet e dherave të kodrës argjilore të jenë masive, e të përfundojnë ashtu si dikur në trotuare, duke i bllokuar totalisht.

Por as ndërmarrja e Rrugëve apo e Pastrimit nuk kanë pastruar asgjë.

E gjithë struktura e ndërtuar në dy vjet më parë ka ceduar dhe brezaret e ndërtuara kanë rrëshqitur disa metra së bashku me rrjetën prej teli.

“DurrësLajm” ju sjell pamje nga Currilat, të fiksuara gjatë paradites së sotme.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbyllet numërimi në QV-të e Maminasit dhe ato të qytetit të Shijakut

KZAZ nr.23 është e para qendër e numërimit të votave që mbyll procesin në qarkun e Durrësit.

Qarku i Dibrës i cili prodhon 6 mandate deputetesh mbyll procesin e numërimit të votave pas qarkut të Korçës.

Procesi i numërimit të votave në Durrës, me kalimin e orëve po projekton gjithnjë e më qartë dy mandate të LSI-së dhe mbetjen jashtë të A

Në KZAZ nr.23 u numëruan dhe dy qëndrat e votimit, ku votuan kundërshtarët politikë Vangjush Dako dhe Lefter Koka.

Tashmë në Durrës janë numëruar më shumë se gjysma e kutive të votimit dhe projeksioni i mandateve mes tre forcave politike që garojnë mes

Kryetari i Komisionit Qendror të zgjedhjeve, Klement Zguri tha sot në një konferencë për shtyp që Shqipëria ka shansin të përmbyllë proce

Qëndrimi për një kohë të gjatë në ambiente të mbyllura dhe grumbullimi i një numri të madh numëruesish, komisionerësh, vëzhguesish dhe pë

Përplasje në një qendër numërimi, konkretisht në KZAZ nr.42 në Kavajë.

Pasditen e sotme u raportua për një grindje mes simpatizantëve të PS-së e LSI-së në qytetin e Durrësit, ndërsa policia ka reaguar nëpërmj